ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Zenfone 6

Niespodzianka – ZenFone 6 dostaje aktualizację do Androida 10!

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Android 10 został oficjalnie zaprezentowany na początku września. Najnowszy wydanie systemu trafiło wówczas tylko do posiadaczy Essential Phone i oczywiście smartfonów z serii Pixel. Z czasem aktualizację wypuszczali kolejni producenci, a dziś przyszedł czas na Asusa i jego fenomenalnego ZenFone’a 6. Android 10 trafił już do pierwszych użytkowników.

Asus ZenFone 6 otrzymuje Androida 10

Asus Zenfone 6 android 10

Ku zaskoczeniu wielu osób, Asus wypuścił już aktualizację do Androida 10 dla ZenFone 6. Oczywiście na razie tylko na wybranych rynkach (Stany Zjednoczone, Kanada, Indie), jednak nie powinno długo potrwać, aż uaktualnienie dotrze do wszystkich. Co ciekawe, waży ono tylko 809,89 MB, co wskazuje, że firma przesadnie wiele nie pozmieniała w stosunku do „czystego” Androida 10.

Zobacz także: Niektórzy użytkownicy Pixela 3 dostali aktualizację, która ewidentnie nie była dla nich

Aktualizacja jest rozprowadzane falami, co oznacza, że nie wszyscy otrzymają ją w tym samym czasie. Jeśli nie możecie się doczekać, to pozostaje wam regularne sprawdzanie, czy już do was nie zawitała. Uaktualnienie wprowadza wiele nowości, jednak najważniejszymi z nich są nowe gesty. Co więcej, pierwsi użytkownicy zgłaszają także dużą poprawę w szybkości działania urządzenia po wykonaniu aktualizacji. Oczywiście na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie Android 10 trafi do użytkowników ZenFone’a 6 z innych zakątków świata (w tym z Polski), jednak jak już wspomniałem, najprawdopodobniej nie przyjdzie nam długo czekać. Mamy tu jakichś posiadaczy tytułowego smartfona? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najnowsze wpisy