ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
monopoly android sklep play

Monopoly wraca na Androida – już dziś się zarejestruj

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Są takie gry, które stały się kultowe jeszcze zanim pojawiły się komputery. Jedną z nich jest niewątpliwie Monopoly, które ponownie ma trafić na Androida. Tytuł zapowiedziany w poprzednim miesiącu trafił do Sklepu Play w formie wstępnej rejestracji, która pozwala otrzymać powiadomienie od razu, gdy tylko wydawca zdecyduje się udostępnić swój tytuł. Tymczasem przyjrzyjmy się temu, co tak naprawdę nas czeka.

Monopoly szykuje się do wielkiego powrotu na Android i iOS

Krotki rys historyczny Monopoly sprowadza się do 2011 roku, więc niemalże samych początków Androida. Wtedy to Electronic Arts postanowiło wydać ten tytuł na mobilne urządzenia. Naturalnie po tylu latach, wraz z malejącym zainteresowaniem, deweloper zrezygnował z dalszego oferowania gry. W międzyczasie pojawiło się od groma podróbek, ale tym razem wraca oryginalne Monopoly w swoim klasycznym wydaniu. Studio, które jest odpowiedzialne za tę produkcję to Marmalade Game. Z racji, że mówimy na razie o wstępnej rejestracji, to nie znamy cen i szczegółów. Jednak jeśli wierzyć analogicznej pozycji w App Store dla iOS, to nowe Monopoly nie będzie darmowe i cena wyniesie 3,99 dolarów, czyli około 16 złotych. Planowana data wydania to 4 grudnia.

Zobacz też: Xiaomi też zaoferuje Slofie.

Nie zabraknie też mikropłatności, ale jeśli spojrzeć na inne produkcje Marmalade Game Studios, to będą one związane wyłącznie z kosmetyką. W końcu, co w ramach Monopoly można by dodatkowo kupować? Tymczasem zainteresowanych grą na Androida odsyłam do Sklepu Play, aby się zarejestrować. Oczywiście nie zapominamy też o iOS i w tym wypadku zajrzyjcie do App Store.

Źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy