Zdjęcia Google to jeden z ważniejszych produktów tej firmy w obecnej ofercie. Poniekąd jest to proste rozwinięcie Dysku Google, ale w gruncie rzeczy obsługa jest przystosowana właśnie pod fotografię. Tym bardziej dziwi fakt, że dopiero teraz gigant z Mountain View zdecydował się na wdrożenie możliwości sortowania albumów. Naturalnie od razu na myśl przychodzi klasyczne lepiej późno, niż wcale i tego właśnie się trzymajmy. Tymczasem przyjrzyjmy się, jak Google przemyślało tę funkcjonalnośc.

Sortowanie albumów to rzecz tak oczywista, że dopiero teraz Zdjęcia Google ją poznają

zdjecia google sortowanie albumow

W ostatnich tygodnia Zdjęcia Google ewidentnie otrzymały wyższy priorytet w hierarchii firmy, gdyż pojawiło się od groma nowości, które niestety omijają Polskę. Między innymi tyczy się to możliwości drukowania fotografii i ogólnych funkcji tworzenia pamiątek. Jednak w przypadku sortowania albumów zdziwiłbym się, gdyby było podobnie. To odbywa się poprzez dedykowany przełącznik, pod którym mamy trzy opcje do wyboru: najnowszych zdjęciach, ostatniej modyfikacji i tytule albumu. Dotychczas układ był odwzorowywany na podstawie chronologii, począwszy od najwcześniej stworzonych lub zaktualizowanych folderów.

Zobacz też: Microsoft wydał aktualizację, której nie powinni otrzymać użytkownicy domowi.

Naturalnie nie jest to zmiana, która odwróci świat aplikacji bibliotek zdjęć do góry nogami. To kolejna nowość z gatunku drobnych, aczkolwiek wyraźnie umilających użytkowanie. Sortowanie albumów docenią szczególnie ci, którzy faktycznie kategoryzują swoje fotografie, tworząc foldery z konkretnych wyjazdów, dni lub wydarzeń. Wtedy liczba takich grup bardzo szybko rośnie i możliwość ich posortowania jest wyjątkowym ułatwieniem. Należycie do takich osób? Na koniec tradycyjnie informacja, że sortowanie albumów w Zdjęciach Google jest regulowana serwerowo i zmiana falami będzie trafiać do konkretnych użytkowników.

Źródło: 9to5Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.