ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
youtube bez uslug google aplikacja android

YouTube teraz automatycznie odtworzy filmy w miniaturce w ramach kanału subskrypcji

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

YouTube jest stale ulepszany poprzez drobne zmiany. Jeśli uważacie, że aplikacja stoi w miejscu, to zainstalujcie wersję sprzed roku i dzisiejszą, aby zobaczyć, jak wiele się zmieniło. Google preferuje drobniej i od razu, niż masowo i raz na określony czas. Dlatego teraz aplikacja YouTube oficjalnie otrzymuje system automatyczne odtwarzania filmów w formie miniaturki w ramach zakładki z subskrypcjami. Jednocześnie gigant zmienia nazwę samej funkcji. Tym razem jest to zmiana, która od razu jest narzucana, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją wyłączyć.

Automatyczne odtwarzanie filmów w zakładce subskrypcji w aplikacji YouTube

Z automatycznie odtwarzanymi filmami na miniaturce w ramach przeglądania propozycji znamy się nie od dziś. Niemniej dotychczas dotyczyło to wyłącznie właśnie propozycji z głównej zakładki. Teraz analogiczna funkcja trafia do nagrań dostępny w ramach subskrypcji. Oczywiście w ustawieniach znajdziemy odpowiedni przełącznik, który pozwoli zdecydować nam, czy chcemy, aby filmy startowały w miniaturce zawsze, w momencie, gdy jesteśmy podłączeni do sieci Wi-Fi lub w ogóle. Sama funkcjonalność według Google znacząco ułatwia użytkownikom znalezienie właściwego filmu, który nas zainteresuje i wciągnie na dłużej. Naturalnie nie jesteśmy atakowani dźwiękiem – ten jest wyciszony, co też sama nazwa wskazuje, a w momencie, gdy nagranie oferuje napisy, to te są prezentowane.

Zobacz też: Hakerom udało się odblokować smartfona przy pomocy szklanki.

Powyższa nowość zacznie trafiać do użytkowników w ramach najnowszej wersji aplikacji YouTube na Androida i iOS. Jednak nadal jest to rozwiązanie uzależnione od aktualnych dostępów Google. Dlatego jeśli macie najnowszą wersję programu, to nadal może się okazać, że filmy są wyłącznie w postaci miniaturki.

Źródło: Android Police, YouTube

Sprawdź najnowsze wpisy