zte nubia z20 smartfon dwa wyswietlacze

Czy smartfon z dwoma wyświetlaczami jest wytrzymały? Jak wygląda od środka?

2 minuty czytania
Komentarze

Sposobów na to, aby front urządzeń mobilnych był w pełni zdominowany przez wyświetlacz, jest naprawdę wiele. Przez ten rok w głównej mierze utarła się metoda na wysuwany aparat. Jednak spotkaliśmy również różnorakie wycięcia, jak i… stosowanie drugiego ekranu. Tak postąpiło ZTE, a dokładnie Nubia Z20, która trafiła w ręce Zacka z kanału JerryRigEverything. Jak to bywa w przypadku tego pana, smartfon został poddany testom wytrzymałościowym, a później został rozebrany na drobne części, aby poznać, jak to wszystko zostało ze sobą połączone.

Nubia Z20, czyli smartfon z dwoma wyświetlaczami, poddany testom wytrzymałości i rozebrany

Efekt starcia Nubii Z20 z testami wytrzymałości Zacka jest pozytywny. Smartfon przeszedł poszczególne wyzwania bez większych zaskoczeń. Z aluminium schodzi lakier, wyświetlacz AMOLED po podgrzaniu ma plamy, a pod naciskiem konstrukcja tylko lekko się wygina. Bez pękania, jak to miało miejsce w przypadku wytrzymałości OnePlus 7T.

Wewnątrz urządzenie wygląda nad wyraz normalnie, a wyjątkiem jest oczywiście niesamowicie cienki, drugi wyświetlacz. To on stanowi główną niespodziankę i wpływa na ogólną grubość urządzenia. Cała reszta jest po prostu w porządku. Oczywiście, jak zaznacza Zack, niektóre elementy w dzisiejszych flagowcach robi się już nieco inaczej – na przykład silniki wibracyjne są dużo bardziej zaawansowane. Podobnie wygląda sytuacja z odprowadzaniem ciepła z głównego układu scalonego.

Zobacz też: Spotify Kids już jest, czyli dzieci też mogą słuchać muzyki.

Niewątpliwie powyższa koncepcja jest ciekawa, ale nieidalna. Mimo wszystko próżno szukać drugiego producenta, który poszedłby w tę samą stronę. Co może stanowić główną przeszkodę? Koszty? Czy też może po prostu tego typu modele nie wzbudzają zainteresowania?

Źródło: YouTube

Motyw