ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Pokrywa akumulatora LG G3 jednak oficjalnie metalowa, ale nie do końca

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
lg g3 oficjalnie

Od premiery LG G3 już minął tydzień jednak wciąż nie można nabyć tego telefonu toteż wiele informacji otrzymujemy od poszczególnych osób, które mają dostęp do flagowego smartfonu Koreańczyków. Jednak tym razem sama firma oficjalnie potwierdziła jedno z bardziej nurtujących zagadnień dotyczących następcy G2.

Od początku wycieku informacji skupiających się w okół G3, szczególnie jego obudowy, zastanawialiśmy się nad rodzajem materiału z jakiego został wykonany najnowszy smartfon LG. O ile przód jest jasną sprawą, gdyż pokrywa go szklana powłoka to cały szkielet jak i sama klapka od baterii do dzisiaj była dla nas tajemnicą. Wiele mówiło się o zastosowaniu technologii pozwalającej na regenerację drobnych zarysowań znanej z G Flexa. Rzeczywistość wygląda następująco – LG oficjalnie podało informację, że pokrywa akumulatora G3 to cienki metalowy płat zalany poliwęglanem. Także w dotyku wciąż będzie to plastik aczkolwiek sam wygląd zdradza, że gdzieś w środku znajduje się zatopione aluminium.

Jak traktować takie rozwiązanie? Dla przeciętnego użytkownika to wciąż plastik, ale nieco cięższy za sprawą metalu w środku. W praktyce z pewnością ta klapka będzie dużo bardziej wytrzymała od tych znanych z między innymi Samsunga, które są równie cienkie, ale też i łamliwe.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy