Przeglądarka Google Chrome jest zdecydowanie najpopularniejszą na wszystkich platformach, więc każde potknięcie i niewłaściwe posunięcie jest szybko odnotowywane. Dlatego Amerykanie wyrobili sobie naprawdę długą ścieżkę wprowadzania wszelkich nowości, a jednym z ostatnich punktów jest Chrome Beta, stanowiący zbitek udanych zmian wprowadzonych w wersji Dev i Canary. Tym samym najnowszy Chrome 79 Beta został właśnie ogłoszony i wprowadza kolejny szereg zmian.

Chrome 79 Beta z szeregiem nowości

google chrome beta 79 nowosci zmiany

Pierwszym punktem, który jest warty odnotowania w Chrome 79 Beta, tyczy się mrożenia kart, które są w tle. Naturalnie ma to wiązać się z oszczędnością energii, ale też pamięci i mocy obliczeniowej. Jeśli strona internetowa będzie w tle przez ponad 5 minut bez wykonywania istotnych procesów, to zostanie ona zamrożona. Druga nowość to wspólny schowek kopiuj/wklej w ramach wydania Chrome dla Androida oraz tych dedykowanych komputerom osobistym. Wszystko synchronizowane w ramach konta Google i szyfrowane. Kolejna zmiana tyczy się stosowania DNS-ów nad stronamai HTTPS (flaga dns-over-https). Na deser pojawia się WebXR Device API, czyli biblioteki, które pozwolą deweloperom tworzyć elementy pod wirtualną rzeczywistość. Tym samym w VR trafimy poprzez stronę internetową w Chrome. Na koniec wprowadzono adaptacyjne ikony, czyli wszelkie skróty są dostosowywane do aktualnych ustawień systemowych.

Zobacz też: USA inwestuje w procesory stosowane w bombach atomowych.

Zainteresowani Chrome 79 w wersji Beta mogą pobrać ze Sklepu Play. Oczywiście z racji, że jest to wydanie testowe, to należy pamiętać, iż mogą pojawiać się błędy. Dlatego bardziej wyczuleni na wszelkie niedoskonałości powinni poczekać, aż Chrome 79 pojawi się w wersji stabilnej. Jeśli chcecie w szczegółach poznać powyższe nowości, to odsyłam Was na blog Chromium.

Źródło: 9to5Google, XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.