ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Spadek zysków Samsunga

Mimo dobrej sprzedaży smartfonów Samsung nie ma powodów do zadowolenia

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Świetna sprzedaż smartfonów zrobiła wiele, aby zrekompensować straty, jakie poniósł Samsung z powodu osłabienia popytu na układy pamięci. W trzecim kwartale 2019 roku jedna trzecia wszystkich zysków pochodziła z silnej sprzedaży smartfonów i telewizorów. Mimo to zyski spadły o 56 procent w porównaniu do ubiegłego roku.

Spadek zysków Samsunga

Spadek zysków Samsunga

Samsung niedawno opublikował swój najnowszy raport finansowy. Wygląda na to, że firma została poważnie dotknięta spadkiem popytu na globalnym rynku pamięci, który w ostatnich latach znacząco przyczynił się do wyników finansowych firmy. Na całe szczęście koreański gigant miał stosunkowo silny trzeci kwartał tego roku, głównie dzięki działalności w segmencie smartfonów. W ostatnim kwartale firma odnotowała przychody w wysokości około 53 mld USD. Stanowi to 5-procentowy spadek w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Jednak producent zarejestrował tylko 6,7 mld USD w zyskach operacyjnych. To natomiast oznacza spadek o 56 procent w stosunku do roku poprzedniego.

Zobacz też: Chiny przeznaczą 29 miliardów dolarów na uniezależnienie się od USA

Wyniki są mniej więcej zgodne z tym, czego oczekiwali analitycy i kontynuują tendencję pokazaną w poprzednim kwartale. Trzeci kwartał 2018 roku był najlepszy dla firmy. Natomiast analogiczny okres tego roku jest najgorszym z ostatnich trzech lat. Dobrą wiadomością jest jednak znaczny wzrost w segmencie smartfonów. Tutaj Samsung może się pochwalić aż 17-procentowym wzrostem do 25 mld USD. Samsung przypisuje świetne wyniki w tym segmencie silnej sprzedaży serii Galaxy Note10, jak również serii Galaxy A. Mimo to także na tym polu Samsung nie radzi sobie idealnie. Firma zamknęła ostatnio ostatnią fabrykę w Chinach, ponieważ nie była w stanie sobie poradzić na tamtejszym rynku.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy