WhatsApp z obsługą sknera linii papilarnych

WhatsApp nareszcie odblokujemy odciskiem palców

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

WhatsApp wprowadza nową aktualizację aplikacji dla systemu Android. Dodaje w niej różne nowe ulepszenia. Aktualizacja przynosi również długo oczekiwaną funkcję blokady odciskiem palca. Funkcja ta trafiła na iOS już w lutym. Należąca do Facebooka firma potrzebowała kilku miesięcy, aby wprowadzić uwierzytelnianie biometryczne na Androida.

WhatsApp z obsługą sknera linii papilarnych

WhatsApp z obsługą sknera linii papilarnych

Funkcja ta z pewnością poprawi prywatność i bezpieczeństwo użytkowników. Zwłaszcza że WhatsApp nie będzie wysyłał danych biometrycznych na serwery Facebooka. Tak przynajmniej obiecują osoby odpowiedzialne za komunikator. Skanowanie ma się odbywać na urządzeniu użytkownika za pomocą interfejsu API biometrycznego Androida. Oprócz dodania obsługi skanera odcisków palców WhatsApp pozwala użytkownikom dostosować widoczność wiadomości w powiadomieniach. Użytkownicy mogą przełączyć opcję Pokaż zawartość w powiadomieniu, aby włączyć tę funkcję.

Zobacz też: Hakerzy zaatakowali firmy odpowiadające za rejestrację domen

WhatsApp 2.19.308 jest obecnie rozwijany w sposób stopniowy. Ma dotrzeć do większości użytkowników do końca tego tygodnia, jednak nie oznacza to, że trafi do wszystkich. Warto także podkreślić, że dla tej aktualizacji wymagany jest Android w wersji 6.0 lub nowszej. Jest to jedna z tych funkcji, na które czekam od dłuższego już czasu. Odblokowywanie aplikacji odciskiem palca jest znacznie wygodniejsze i szybsze niż każdorazowe wpisywanie kodu. Tym bardziej że ten ostatni może zostać przez kogoś podejrzany. Obsługa skanera linii papilarnych eliminuje także ten problem.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy