ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung już szykuje następcę dla smartwatcha Gear 2 – prezentacja razem z Notem 4

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung galaxy gear note 3 ifa

Smartwatche Samsunga patrząc po liczbach zdecydowanie odniosły sukces. Seria Gear stanowi niemałą większość wszelkich inteligentnych zegarków, więc nie dziwne, że Koreańczycy wciąż chcą się zagłębiać w tę gałąź mobilnego rynku, która dopiero zaczyna rozwijać się na poważnie.

Pierwszy smartwatch z Korei Południowej pojawił się na targach IFA w Berlinie we wrześniu w zeszłym roku i ostatnio ujawnione przez The Korea Herald informacje wskazują na to, że nie tylko flagowe smartfony będą przez pół roku tymi „najlepszymi”. Oznacza to, że tegoroczna edycja tych samych targów pozwoli nam poznać nowe inteligentne zegarki od Samsunga. Również z nimi poznamy oczywiście kolejny flagowy phablet firmy, a więc Galaxy Note 4. Niestety, ale na temat trzeciej serii Gear nie możemy obecnie wiele powiedzieć. Zapewne wciąż będą one oparte na platformie Tizen, która od wczoraj również zawitała do świata smartfonów.

Oczywiście wciąż istnieją plotki mówiące o Gear Solo, a więc inteligentnym zegarku od Koreańczyków, którego główną cechą ma być obsługa karty SIM. Oznacza to uniezależnienie się od sparowania ze smartfonem i możliwość wykonywania połączeń oraz stałego połączenia z Internetem niezależnie od tego czy mamy akurat przy sobie swój telefon komórkowy – w przypadku Samsunga oczywiście musi to być dodatkowo tylko urządzenie tej właśnie firmy.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy