YouTube musi cały czas się zmieniać, aby sam fakt informowania o tych zmianach przypominał użytkownikom o istnieniu tego serwisu. Naturalnie Google ma się z czego cieszyć, bo YouTube właśnie zaczął przynosić zyski, ale konkurencja nie śpi. Szczególnie widać to po TikToku, którego konkurenta Amerykanie chcą wykupić. Oczywiście nikt nie zwiastuje śmierci YouTube’owi, ale na pewno stałe ulepszanie mobilnej aplikacji jest potrzebne. Tym razem padło na zmiany w interfejsie, a dokładniej pokazanie większego znaczenia sekcji komentarzy.

Komentarze na YouTube tuż pod filmem – nowy interfejs dla większej interakcji oglądających

youtube komentarze interfejs wyglad zmiany

Jak możecie zobaczyć powyżej, Google wprowadza zaczyna testować to, czego spodziewaliśmy się już od pewnego czasu. Komentarze na YouTube w mobilnym wydaniu dotychczas były odsunięte możliwie najdalej od samego filmu. Dlatego też zdecydowana część osób w ogóle do nich nie zaglądała, co nie do końca przystoi serwisowi, który niejako reklamuje się swoim podejściem do społeczności. Dlatego cała sekcja trafia tuż pod część dotyczącą interakcji z danym nagraniem i kanałem, aby proponowane filmy do obejrzenia w następnej kolejności przenieść jeszcze niżej. Te niekoniecznie muszą stracić na znaczeniu, bo w końcu YouTube po skończeniu oglądania danego nagrania i tak na głównej planszy sugeruje kolejne materiały.

Zobacz też: Poznajcie MIUI for Watch, czyli wygląd systemu Xiaomi dla zegarków.

Obecnie powyższa zmiana sprowadza się do testów. Google otwarcie mówi, że naprawdę mały procent użytkowników otrzymało możliwość sprawdzania nowego interfejsu aplikacji. Po zbadaniu odbioru i ocenie użyteczności tych zmian gigant z Mountain View zapewne będzie stopniowo zwiększał dostep do podniesionej sekcji komentarzy w YouTube.

Źródło: Phone Arena, Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.