nokia 7 2 hmd global bootloader

Nokia 7.2 pierwszym smartfonem HMD Global z odblokowanym bootloaderem

Newsy

Powrót marki Nokia udał się lepiej, niż wiele osób oczekiwało. HMD Global doskonale wiedziało, co robi, przywracając ducha pierwowzoru i oferując to, o czym konkurencja zapominała. Nie chodziło wcale o rewolucyjne technologie lub wodotryski. Wystarczyło stworzyć porządny produkt, który jest dobrze wykonany, ma dobrze działające oprogramowanie, które dodatkowo nie jest porzucane po roku. Teraz wisienką na torcie może okazać się odblokowany bootloader, a pierwszym tego typu modelem ma być Nokia 7.2.

Nokia 7.2 z odblokowanym bootloaderem może okazać się przełomowa

nokia 7.2

Możliwość odblokowania bootloadera jest wręcz niezbędna dla osób, które chcą modyfikować swoje telefony. Nokia postanowiła w zeszłym roku, że odbierze bezproblemowy dostęp do tej sekcji oprogramowania. Oczywiście świat modyfikacji rządzi się swoimi prawami i takie Nokie 3.2 i 4.2 można w nieco brutalny sposób odblokować. Tymczasem wiele wskazuje na to, że HMD Global zmienia zdanie i ponownie będzie sprzedawać smartfony z odblokowanymi bootloaderami. Na pierwszy ogień idzie zaprezentowana na początku września Nokia 7.2. O ile producent w żaden sposób nie chwali się tą decyzją, tak pierwsi użytkownicy, którzy postanowili zmodyfikować oprogramowanie, zauważyli, że bootloader nie stanowi żadnego problemu.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz też: Laptopy z nutą smartfonów, czyli Samsung chce odmienić przenośne komputery.

Oczywiście zaraz może się okazać, że HMD Global nie zrobiło tego celowo i wyda aktualizację dla Nokii 7.2, która zablokuje tę możliwość. Czy tak faktycznie będzie? Przekonamy się zapewne na dniach, gdy Finowie zainteresują się tematem, który coraz śmielej zaczyna krążyć po Sieci.

Źródło: XDA Developers


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x