Xiaomi też chce mieć Slofie – to już nowa moda od Apple?

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Swego czasu napisałem artykuł, w którym odniosłem się do wtedy panującej mody do porównywania designu aktualnych urządzeń do Apple. Wiele osób porównywało nadchodzące nowości do tego, co znaliśmy wyłącznie z plotek. Jednak nowe iPhone’y już są z nami i… faktycznie inni kopiują. Jednak niekoniecznie design, a wyjątkową funkcjonalność, którą Apple postanowiło zaoferować konsumentom. Mowa naturalnie o tytułowym Slofie, ktore odkryto teraz w aplikacji aparatu Xiaomi.

Slofie w aplikacji aparatu Xiaomi, czyli Apple wyznacza nowy trend

Slofie to nic innego jak gra słów w postaci połączenia slow-motion i selfie. Dla mniej znających angielski – to funkcja nagrywania filmów w spowolnionym tempie z przedniego aparatu. Taką właśnie funkcję znaleziono w kodzie aplikacji Xiaomi i pozwala ona na nagrywanie obrazu w rozdzielczości 1280×720 w 120 klatkach na sekundę. Niestety, ale nie wiemy, kiedy firma zdecyduje się na udostępnienie jej użytkownikom. Naturalnie największe szanse daje się na równoczesną premierę z Mi CC9 Pro, które u nas zadebiutuje w połowie listopada jako Mi Note 10. Smartfon ten jest wyjątkowo nastawiony pod funkcje aparatu – w końcu ma to być pierwszy model na świecie z matrycą 108 MPx. Oczywiście wcześniej pojawiła się Mi Mix Alpha, ale w formie prototypu.

Zobacz też: Jak ostatecznie ma wygląda Xiaomi Mi Note 10?

Wcześniej Samsung zdecydował się udostępnić funkcję nagrywania w zwolnionym tempie z aparatu do selfie. W takim razie, jeśli chcieliście kupić nowego iPhone’a właśnie ze względu na Slofie, to teraz możecie też pomyśleć o Xiaomi, które też planuje wprowadzić rejestrowania filmów w 8K i 30 klatkach na sekundę. Ile z tych nowości z aplikacji okaże się dedykowanych Mi CC9 Pro, przekonamy się już w najbliższy wtorek.

Źródło: XDA Developers

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy