Od miesiąca trwają testy, w ramach których Polacy mogą oglądać kanał Polsat News w bezpłatnej telewizji naziemnej. Wyszukanie nowego programu jest proste i szybkie, jednak niestety nie do każdego rejonu kraju dociera potrzebny sygnał. Sprawdziliśmy, w jakich miastach można bezpłatnie oglądać informacyjną stację Polsatu.

Gdzie obejrzymy Polsat News za darmo?

polsat news

W ramach testów Polsat nadaje swój kanał informacyjny w takich lokalizacjach jak Warszawa, Katowice, Poznań i Trójmiasto. Dodatkowo program odkodowano na czwartym multipleksie, którego zasięg dociera do 1/3 populacji naszego kraju. Właściciele stacji podają, że ich program można oglądać teraz we Wrocławiu, Szczecinie, Koszalinie, Słupsku, Trójmieście, Elblągu, Olsztynie, Białymstoku, Gorzowie Wielkopolskim, Bydgoszczy, Inowrocławiu, Płocku, Warszawie, Poznaniu, Zielonej Górze, Ostrowie Wielkopolskim, Łodzi, Pabianicach, Radomiu, Lublinie, Legnicy, Wałbrzychu, Jeleniej Górze, Opolu, Częstochowie, Kielcach, Katowicach, Rybniku, Jaworznie, Jastrzębiu-Zdrój, Bielsko-Białej, Krakowie, Tarnowie, Rzeszowie, a także we Włocławku i Kolbuszowej. Póki co nie wiemy, czy w przyszłości osoby odpowiedzialne rozszerzą testy lub kanał na stałe zagości w telewizji naziemnej. Od tego zależy, czy dostęp do Polsatu News będą mieli wszyscy Polacy.

Czytaj także: Polsat i TVN łączą siły – Netflix musi zostać pokonany

Co zrobić, by nasz telewizor odbierał kanał Polsat News?

Do oglądania informacyjnego kanału Polsatu wystarczy nam telewizor. Jeżeli mamy odbiornik starego typu, bez wbudowanej anteny do odbioru telewizji naziemnej, przyda się także dekoder DVBT. Po uruchomieniu wyszukiwania kanałów (opcja dostępna w menu), telewizor sam znajdzie nowe program. Obecność kolejnej stacji informacyjnej w domach niektórych Polaków jest dobrą informacją. Dotychczas jedynym ogólnodostępnym kanałem o tej tematyce było TVP Info, co mocno ograniczało pluralizm i dostępność do niektórych informacji. Większą ilość programów z wiadomościami z kraju i ze świata w swoich pakietach oferowały jedynie prywatne firmy telekomunikacyjne.

Niestety, jeżeli mieszkamy w miejscowości, do której sygnał z czwartego multipleksu nie dociera, nasz telewizor nie wyszuka kanału Polsat News.