asus memo pad 8 12112

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Kończący się już dzień w świecie mobilnych technologii został pochłonięty przez konferencję Apple i prezentację między innymi nowej wersji systemu iOS. Jednak również Asus zdecydowanie wcześniej postanowił zaprezentować swoje nowości, wśród których znalazła się nowa odmiana znanego nam już tabletu.

 

Tajwańska firma zaprezentowała dzisiaj takie urządzenia jak routery, monitory prezentujące obraz w rozdzielczości 4K, laptopy z najwyższej półki, ale zdecydowanie najważniejszą nowością dla naszego portalu jest nowa wersja tabletu MeMO Pad 8, którego recenzję mojego autorstwa możecie znaleźć w odpowiedniej sekcji. Testowany przeze mnie egzemplarz już w momencie premiery nie stanowił najwyższej półki, ale to właśnie dzisiaj w pewien sposób zostało odmienione. Jonney Shih prezentując nową wersję tabletu jasno powiedział, że jest to najlżejszy 8-calowy tablet z modułem LTE. Bardziej szczegółowa specyfikacja prezentuje się następująco:

 

  • 4-rdzeniowy układ Intel Atom (64-bitowa architektura, 4 x 2,3 GHz, 2 GB RAM);
  • 8-calowy wyświetlacz 1080p (1920×1080);
  • moduł LTE;
  • waga: 299 g;
  • grubość: 7,4 mm;
  • cztery wersje kolorystyczne.

 

Zbyt wiele danych nie zostało ujawnionych, ale już powyższe informacje pokazują, że może to być bardzo ciekawa propozycja. Pojawia się tylko jeden warunek, który w wielu przypadkach potrafi zdeklasować całe urządzenie – mowa oczywiście o cenie. Należy również wspomnieć, że na tej samej konferencji pojawiła się również nieco słabsza (i cięższa) nowa odmiana MeMO Pada 7.

 

 

źródło: Engadget

 

 
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.