ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Asus odświeża MeMO Pada 8 – najlżejszy 8-calowy tablet z LTE na świecie

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
asus memo pad 8 12112

Kończący się już dzień w świecie mobilnych technologii został pochłonięty przez konferencję Apple i prezentację między innymi nowej wersji systemu iOS. Jednak również Asus zdecydowanie wcześniej postanowił zaprezentować swoje nowości, wśród których znalazła się nowa odmiana znanego nam już tabletu.

Tajwańska firma zaprezentowała dzisiaj takie urządzenia jak routery, monitory prezentujące obraz w rozdzielczości 4K, laptopy z najwyższej półki, ale zdecydowanie najważniejszą nowością dla naszego portalu jest nowa wersja tabletu MeMO Pad 8, którego recenzję mojego autorstwa możecie znaleźć w odpowiedniej sekcji. Testowany przeze mnie egzemplarz już w momencie premiery nie stanowił najwyższej półki, ale to właśnie dzisiaj w pewien sposób zostało odmienione. Jonney Shih prezentując nową wersję tabletu jasno powiedział, że jest to najlżejszy 8-calowy tablet z modułem LTE. Bardziej szczegółowa specyfikacja prezentuje się następująco:

  • 4-rdzeniowy układ Intel Atom (64-bitowa architektura, 4 x 2,3 GHz, 2 GB RAM);
  • 8-calowy wyświetlacz 1080p (1920×1080);
  • moduł LTE;
  • waga: 299 g;
  • grubość: 7,4 mm;
  • cztery wersje kolorystyczne.

Zbyt wiele danych nie zostało ujawnionych, ale już powyższe informacje pokazują, że może to być bardzo ciekawa propozycja. Pojawia się tylko jeden warunek, który w wielu przypadkach potrafi zdeklasować całe urządzenie – mowa oczywiście o cenie. Należy również wspomnieć, że na tej samej konferencji pojawiła się również nieco słabsza (i cięższa) nowa odmiana MeMO Pada 7.

źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy