ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Prywatne sieci 5G

Nokia zatrudnia coraz więcej pracowników. Wszystko dla rozwoju 5G

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Wyścig o 5G nadal trwa. Najwięksi gracze stojący za infrastrukturą to Nokia, Huawei i Ericsson. Ten drugi boryka się jednak z wieloma problemami natury politycznej. Niedawno pojawiły się doniesienia, że Wielka Brytania ma przyznać Huawei dostęp do swojej sieci 5G. To posunięcie z pewnością wpłynie na konkurencję. Teraz pojawiły się doniesienia, że Nokia jest na dobrej drodze do rozwoju technologii 5G.

Nokia zatrudnia pracowników dla rozwoju 5G

Nokia pracownicy 5g

Fińskie przedsiębiorstwo zatrudniło w tym roku w swoim kraju około 350 nowych pracowników. Rzeczniczka firmy Nokia ujawniła w wiadomości e-mail, że ponad 200 z nich zostało zatrudnionych w jej dziale zajmującym się rozwojem infrastruktury sieci komórkowej. Pozostali natomiast zostali przydzieleni do pracy nad rozwojem układów elektronicznych dla urządzeń niezbędnych do budowy sieci najnowszej generacji. Informacja o rekrutacji została również potwierdzona przez Tommi Uitto, prezesa sieci komórkowych Nokia, który przejął ster oddziału rok temu.

Zobacz też: PlayStation 4 oficjalnie drugą najlepiej sprzedającą się konsolą w historii

Akcje Nokii w zeszłym tygodniu, po zaksięgowaniu zysków za trzeci kwartał, spadły o 21% w stosunku do analogicznego okresu 2018 roku. W całym roku 2019 akcje fińskiej firmy spadły aż o 30% względem roku poprzedniego. Spółka ogranicza swoje oczekiwania. Spodziewają się strat, ponieważ dwóch największych klientów, T-Mobile US i Sprint, ma się połączyć. Ponieważ obaj operatorzy sieci mają się łączyć, ich wydatki uległy spowolnieniu. Dodatkowo taka fuzja oznacza połączenie infrastruktury, co także odbije się negatywnie na zamówieniach. Mimo to Nokia wciąż jest na bardzo dobrej pozycji. USA to niejedyny kraj, który nie korzysta z usług Huaweia. Finowie mają więc całkiem spore pole do popisów i jak widać, doskonale sobie zdają z tego sprawę.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy