Sezon na Androida 10 w pełni. Coraz więcej producentów udostępnia upragnioną aktualizację użytkownikom swoich smartfonów, choć najczęściej w wersji beta. Teraz Huawei poinformował, że bazująca na Androidzie 10 nakładka EMUI 10 (beta) jest już dostępna do pobrania dla posiadaczy określonych smartfonów. Co ważne, mówimy o EMUI 10 Global, czyli wydaniu dostępnym dla osób mieszkających poza Chinami.

Globalna beta EMUI 10 już dostępna na kolejnych smartfonach Huawei

emui 10 beta

Beta testy EMUI 10 są obecne w Chinach od dłuższego czasu. Stosunkowo niedawno załapali się na nie polscy użytkownicy rodziny Huawei Mate 20 (Mate 20 Lite, Mate 20 i Mate 20 Pro), jednak teraz aktualizacja została udostępniona na kolejne urządzenia. Ich lista prezentuje się następująco:

  • Mate 20 X
  • P30 Lite
  • Nova 5T
  • P Smart 2019
  • P Smart + 2019

Zobacz także: AirPods Pro kontra AirPods – jakie są różnice pomiędzy słuchawkami Apple?

Jeśli posiadasz któryś z wymienionych wyżej smartfonów, to aby wziąć udział w beta testach, najpierw musisz pobrać aplikacje BETA ze strony Huawei, a następnie zalogować się do niej za pomocą swojego Huawei ID. Potem należy przejść do zakładki Dane osobiste i kliknąć przycisk Dołącz do projektu. Gdy to zrobisz, zobaczysz zakładkę Dostępne projekty, gdzie być może już czeka na ciebie testowa wersja EMUI 10. Być może, bo oczywiście nie u wszystkich uaktualnienie pojawi się w tym samym czasie. Zamierzasz podjąć się aktualizacji, czy czekasz na stabilne wydanie?

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.