ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei na rynku samochodów elektrycznych

Huawei chce zaistnieć na rynku samochodów elektrycznych, ale nie jako producent

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Jakiś czas temu Huawei ogłosił, że pracuje nad samochodami elektrycznymi podobnymi do tych, które produkuje Tesla. Jednak w ostatnim wywiadzie z CNMO prezes Huaweia Xu Zhijun stwierdził, że firma nie będzie się zajmować produkcją samochodów. Zamiast tego chiński gigant skieruje swoje zasoby na rozwój nowych technologii, które pomogą istniejącym producentom budować inteligentne samochody.

Huawei na rynku samochodów elektrycznych

Huawei na rynku samochodów elektrycznych
 

Ujawniono również, że firma zaplanowała budowę samochodu elektrycznego do października 2018 roku. Jednak zauważyła, że rynek jest już przesycony producentami samochodów na całym świecie. Chińska marka uznała, że znacznie lepszym rozwiązaniem będzie podjęcie współpracy z nimi. W maju tego roku Huawei zaprezentował inteligentny system samochodowy. Dodatkowo Huawei stworzył pięć założeń, jakie powinien spełniać dobry elektryczny samochód:

  • Inteligentna sieć, która pomoże samochodom połączyć się z chmurą. To ma im pomóc zlokalizować pobliskie pojazdy, pieszych lub inne przeszkody na drodze.
  • Wyrafinowane doznania z jazdy — cokolwiek to znaczy…
  • Wyrafinowany kokpit, czyli układ wnętrza samochodu.
  • Wiarygodny dostawca rozwiązań elektrycznych, w tym komponentów takich jak silniki i urządzenia magazynujące energię elektryczną (EESD) / baterie.
  • Zapewnić szereg usług w chmurze, aby pomóc firmom motoryzacyjnym w opracowywaniu nowych innowacji i płaceniu za usługi turystyczne.

Zobacz też: MediEvil (PS4) – powrót hitu w sam raz na Halloween

Wszystkie elementy przedstawione powyżej zasadniczo pozwolą każdemu producentowi samochodów na opracowanie i zbudowanie wysoce zaawansowanych pojazdów za pośrednictwem własności intelektualnej i technologii Huaweia. Prezes firmy powiedział również, że wykorzysta ona swoją wiedzę fachową 5G do opracowania radaru fal mm i lidaru z wykorzystaniem technologii optoelektronicznej w celu rozwiązania problemów kosztowych i wydajnościowych, z którymi borykają się istniejący dostawcy rozwiązań. Technologia ta ostatecznie pomoże w budowaniu prawdziwych pojazdów autonomicznych.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy