ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Spotify Kids

Spotify startuje z aplikacją przeznaczoną dla dzieci

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Spotify to aktualnie największy i najpopularniejszy muzyczny serwis streamingowy na świecie. Platforma ma obecnie około 250 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie, z czego aż 113 milionów opłaca abonament Premium. Firma postanowiła, że nieco rozszerzy swoją działalność i zaoferuje usługę dla najmłodszych – przed wami Spotify Kids, czyli Spotify przeznaczone specjalnie dla dzieci.

Start Spotify Kids, czyli Spotify dla najmłodszych

Spotify Kids to aplikacja przeznaczona dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Prezentuje się jak mocno uproszczona wersja „oryginalnej” apki, aczkolwiek w bibliotece posiada aktualnie tylko około 6000 utworów, które zostały starannie wybrane przez redaktorów Spotify. W przypadku młodszych dzieci (aplikacja pozwala na ustawienie wieku słuchacza), utwory w głównej mierze zostaną ograniczone do soundtracków z bajek, natomiast nieco starsze dzieci będą mogły posłuchać niektórych piosenek znanych gwiazd popu (np. Ariany Grande, Bruno Marsa itd.).

Zobacz także: Xiaomi Mi CC9 Pro to Mi Note 10 poza Chinami. Podsumowujemy informacje o smartfonie

Dostęp do aplikacji mają tylko osoby, które korzystają z planu rodzinnego Spotify. Co więcej, aktualnie tylko te mieszkające w Irlandii, gdzie trwają testy Spotify Kids. Firma jednak zapewnia, że z czasem opisywana aplikacja trafi także do innych krajów, w tym oczywiście do Polski. Niestety na razie nie znamy konkretnych dat. Co sądzicie o tym pomyśle Spotify, może się przyjąć? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy