Elon Musk produkcja respiratorów

Elon Musk przekazał milion dolarów na akcje sadzenia drzew

Newsy

Elon Musk to człowiek szczególnie znany fanom nowych technologii. Jedni go uwielbiają, inni nienawidzą, jednak zdecydowanie więcej jest tych pierwszych. Wizerunkowi Muska w dużej mierze pomagają jego wpisy na Twitterze oraz akcje dobroczynne, w których często bierze udział. Teraz zaangażował się w akcje sadzenia drzew, na którą przekazał pokaźną sumkę.

Elon Musk zaangażował się w akcję znanego YouTubera

MrBeast to bardzo znany YouTuber, który ma obecnie ponad 25 milionów subskrypcji. Mężczyzna słynie z filmów z wyzwaniami, w których zwycięzcy mogą zgarnąć grube pieniądze. Niedawno MrBeast wystartował ze swoim, jak to określa, „największym projektem w historii”. YouTuber chce bowiem do 31 stycznia 2020 roku zasadzić aż 20 milionów drzew, na co też zbiera pieniądze. W akcji #teamtress zebrano już ponad 8 milionów dolarów, więc wszystko idzie w dobrą stronę.

Zobacz także: Spółka Alphabet (właściciel Google) ze świetnymi wynikami w trzecim kwartale 2019 roku

Cały milion z tej kwoty pochodzi od Elona Muska, który zdecydował się przelać pieniądze po sugestii jednego z YouTuberów. Tym samym szef Tesli przyczynił się do posadzenia miliona drzew, bo w akcji #teamtrees jeden dolar to jedno drzewo. Co ciekawe, w trwającej cały czas batalii sądowej, Musk zeznał niedawno, że nie ma aktualnie płynności finansowej. W opisywaną akcję możecie się włączyć także i wy – więcej informacji „co i jak” znajdziecie na stronie internetowej #teamtrees. Osobiście zachęcam do wzięcia udziału, wpłacając choćby tego symbolicznego dolara.

Źródło: The Verge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x