ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Ataki na Elona Muska

Elon Musk przekazał milion dolarów na akcje sadzenia drzew

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Elon Musk to człowiek szczególnie znany fanom nowych technologii. Jedni go uwielbiają, inni nienawidzą, jednak zdecydowanie więcej jest tych pierwszych. Wizerunkowi Muska w dużej mierze pomagają jego wpisy na Twitterze oraz akcje dobroczynne, w których często bierze udział. Teraz zaangażował się w akcje sadzenia drzew, na którą przekazał pokaźną sumkę.

Elon Musk zaangażował się w akcję znanego YouTubera

MrBeast to bardzo znany YouTuber, który ma obecnie ponad 25 milionów subskrypcji. Mężczyzna słynie z filmów z wyzwaniami, w których zwycięzcy mogą zgarnąć grube pieniądze. Niedawno MrBeast wystartował ze swoim, jak to określa, „największym projektem w historii”. YouTuber chce bowiem do 31 stycznia 2020 roku zasadzić aż 20 milionów drzew, na co też zbiera pieniądze. W akcji #teamtress zebrano już ponad 8 milionów dolarów, więc wszystko idzie w dobrą stronę.

Zobacz także: Spółka Alphabet (właściciel Google) ze świetnymi wynikami w trzecim kwartale 2019 roku

Cały milion z tej kwoty pochodzi od Elona Muska, który zdecydował się przelać pieniądze po sugestii jednego z YouTuberów. Tym samym szef Tesli przyczynił się do posadzenia miliona drzew, bo w akcji #teamtrees jeden dolar to jedno drzewo. Co ciekawe, w trwającej cały czas batalii sądowej, Musk zeznał niedawno, że nie ma aktualnie płynności finansowej. W opisywaną akcję możecie się włączyć także i wy – więcej informacji „co i jak” znajdziecie na stronie internetowej #teamtrees. Osobiście zachęcam do wzięcia udziału, wpłacając choćby tego symbolicznego dolara.

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy