Konsole Sony kojarzy każdy gracz. Pierwsze PlayStation ujrzało światło dzienne w grudniu 1994 roku, a więc już naprawdę dawno temu. Największym sukcesem japońskiej firmy jest jednak PlayStation 2, czyli oficjalnie najlepiej sprzedająca się konsola na świecie, która rozeszła się w nakładzie aż 155 milionów sztuk. Drugie miejsce w tym rankingu zajęło teraz PlayStation 4.

PlayStation 4 to prawdziwy hit sprzedażowy

Gra zdalna z PS4 na iPhone

W raporcie przychodów z trzeciego kwartału bieżącego roku Sony poinformowało, że w okresie od lipca do września sprzedało 2,8 miliona egzemplarzy wszystkich wersji konsoli PlayStation 4. Biorąc pod uwagę fakt, że jeszcze trzy miesiące wcześniej Sony chwaliło się przekroczeniem 100 milionów sprzedanych egzemplarzy, suma wynosi teraz niecałe 103 miliony. A to z kolei oznacza, że PlayStation 4 pobiło pierwsze PlayStation pod względem sprzedaży, stając się oficjalnie drugą najlepiej sprzedającą się konsolą na świecie.

Zobacz także: Elon Musk przekazał milion dolarów na akcje sadzenia drzew zorganizowaną przez znanego YouTubera

Sony ma co świętować. Choć cykl życia PlayStation 4 zbliża się ku końcowi, to konsola nadal sprzedaje się całkiem nieźle. Na trzecim miejscu pod względem sprzedaży jest Nintendo Wii, które ukazało się w listopadzie 2006 roku. Kto wie – być może niedawno zapowiedziane PlayStation 5 z czasem pobije sprzęt Nintendo i tym samym Sony zajmie wszystkie miejsca na podium. Dołożyliście swoją cegiełkę do tego wyniku? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: The Verge