ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Hammerhead oraz Junglecat, czyli nowe słuchawki i kontroler od Razera

Autor: Arkadiusz Stec Kategoria: Newsy

Razer wprowadził na rynek kolejne dwa urządzenia. Pierwszym są bezprzewodowe słuchawki Hammerhead a drugim kontroler do smartfonów Junglecat. Sprzęt jest oczywiście dedykowany graczom. Sprawdźmy, za co dokładnie tym razem fani marki .

Hammerhead True Wireless Earbuds

Hammerhead Junglecat

Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki ma w swojej ofercie już spora część popularnych firm. Razer specjalizuje się w sprzęcie dla graczy i w związku z tym, to właśnie do nich kieruje swoje słuchawki. Wyróżniają się niskim opóźnieniem dźwięku przy wykorzystaniu połączenia Bluetooth 5.0. Wynosi ono zaledwie 60 ms. Zastosowano także 13 milimetrowe przetworniki (pasmo przenoszenia 20-20 kHz). Wygląda więc na to, że nie tylko komfortowo zagramy, ale także posłuchamy muzyki czy obejrzymy film. Miałem do czynienia z poprzednimi, przewodowymi Hammerhead-ami. O ile w grach się sprawdzały, to oglądanie filmów czy słuchanie muzyki nie należało do najprzyjemniejszych. Wszechobecny bass wszystko zagłuszał. Oby tym razem było inaczej. Do słuchawek jest dołączone etui, będące jednocześnie powerbankiem. Czas pracy słuchawek to około 3 godziny. Kolejnych 12 ma zapewnić wspomniane etui.

Junglecat Gaming Controller

Hammerhead Junglecat

Kilka dni temu w swoim tekście opisałem garstkę tego typu urządzeń. Szkoda, że Junglecat nie pojawił się wcześniej. Z pewnością zostałby w nim ujęty. Jest bardzo ciekawym produktem, ale wykorzysta go w pełni niewielkie grono zainteresowanych. Dlaczego? Otóż kontroler działa w dwóch trybach. Pierwszy to klasyczny pad, który trzymamy w dłoniach, podczas gdy smartfon stoi na biurku. Drugi jest ciekawszy. Zamienia naszego smartfona w handhealda. Przypomina on wtedy konsolę Nintendo Switch. Niestety lista urządzeń, które w ten sposób podłączymy, jest bardzo krótka. W wersji przeznaczonej dla Stanów Zjednoczonych są to Razer Phone 2, Samsung Galaxy Note 9 i Samsung Galaxy S10+. Europejska wersja także wspiera tylko trzy smartfony. Są nimi Razer Phone 2, Huawei P30 Pro oraz Samsung Galaxy S10+. Do prawidłowej pracy wymagana jest istalacja aplikacji Razer Gamepad. Bateria ma zapewnić ponad 100 godzin pracy. Kiedy się rozładuje, uzupełnimy ją przy pomocy kabla USB-C.

Zobacz także: Jaki kontroler do gier mobilnych wybrać?

Cena i dostępność słuchawek Hammerhead TWE oraz kontrolera Junglecat

Razer oba produkty wycenił na 119 Euro. Oznacza to wydatek rzędu 500 złotych. Słuchawki oraz kontroler można już zamawiać w oficjalnym sklepie producenta. Z czasem trafią także do sklepów i marketów RTV.

Źródło: Razer

Sprawdź najnowsze wpisy