Koniec Androida na smartwatchach Samsunga – Galaxy Gear otrzymuje aktualizację do Tizena

Newsy

galaxy gear tizen android samsung

 

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Samsung obecnie jest najpopularniejszym producentem smartwatchy i tym samym liderem tego rynku. W ofercie Koreańczyków znajdziemy cztery inteligentne zegarki z czego ten najstarszy do niedawna był stosunkowo wyjątkowy. To jednak zmieniło się razem z ostatnią aktualizacją.

 

Galaxy Gear, bo o nim mowa z początku był smartwatchem opartym na systemie Android, co od razu negatywnie odbiło się na żywotności baterii i kilku innych aspektach. Niemniej jednak to rozwiązanie miało swoje zalety, ale Samsung postanowił ujednolicić linię swoich inteligentnych zegarków. Tym samym niedawno wypuszczona aktualizacja zapisana jako v2.2 sprawia, że Galaxy Gear przestaje należeć do serii Galaxy za sprawią zmiany systemu na Tizen, który jest już bazowym oprogramowaniem dla trzech najnowszych zegarków Samsunga. Drastyczna zmiana platformy wprowadza kilka udogodnień jakim jest chociażby odtwarzacz muzyki niewymagający żadnego smartfona w pobliżu. Dodatkowo wspomniana wcześniej żywotność zegarka na jednym ładowaniu akumulatora powinna zdecydowanie się wydłużyć.

 

Zainteresowani aktualizacją posiadacze Galaxy Gear już mogą podłączyć swojego smartwatcha do komputera i za pomocą oprogramowania Kies mogą pozbyć się Androida na rzecz autorskiej platformy Samsunga – Tizen.

 

 

źródło: GSMArena.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x