ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
samsung galaxy s10

Jeśli zainstalowałeś betę Androida 10 na Galaxy S10, to jak najszybciej pobierz najnowszą aktualizację

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Kilka dni temu beta Androida 10 z One UI 2.0 w końcu stała się dostępna dla posiadaczy smartfonów z rodziny Galaxy S10 w Polsce. Wprowadza ona całkiem sporo zmian i nowości, więc nic dziwnego, że wiele osób chce je jak najszybciej wypróbować. W swoim tekście ostrzegałem jednak, że lepiej wstrzymać się z instalacją kilka dni, zanim światło dzienne ujrzą potencjalne błędy. Moja rada okazała się bardzo dobra, bo rzeczywiście pierwsze wydanie bety Androida 10 z One UI 2.0 na Galaxy S10 jest wadliwe.

Wadliwa aktualizacja do bety Androida 10 z One UI 2.0 dla rodziny Galaxy S10

android 10 bezpieczeństwo

Pierwsze wydanie tytułowej aktualizacji posiada krytyczny błąd. Sprawia on, że po zresetowaniu smartfona użytkownicy nie mogą się do niego dostać, bo ten przestał rozpoznawać kod PIN czy wzór. Dotychczas jedynym rozwiązaniem tego problemu było zdalne odblokowanie telefonu przez stronę Znajdź mój telefon, a następnie usunięcie wszystkich zabezpieczeń biometrycznych, jednak na szczęście Samsung wydał już aktualizację, która naprawiła paskudne niedociągnięcie.

Zobacz także: Alphabet, właściciel Google, chce kupić firmę Fitbit. Pixel Watch w końcu powstanie?

Najnowsze uaktualnienie waży od ok. 500 do 650 MB w zależności od urządzenia. Naprawia ono masę błędów, w tym ten opisany powyżej. Aktualizacja wypuszczana jest falami, co oznacza, że nie wszyscy otrzymają ją w tym samym czasie. Jak tylko dostaniesz powiadomienie o aktualizacji, to jak najszybciej ją pobierz i zainstaluj, aby uniknąć frustracji z niemożliwością zalogowania się do swojego smartfona.

Źródło: GSMArena, SamMobile

Sprawdź najnowsze wpisy