google tts

 

Google ostatnio jakby przypomniał sobie o istnieniu pewnego, prawie 40 milionowego kraju w środku Europy. Niespełna tydzień temu gigant wprowadził do Polski usługę Google Play Muzyka, a teraz jesteśmy świadkami może trochę mniej efektownego, ale na pewno miłego gestu.

 

Wraz z najnowszą aktualizacją mechanizm zamiany tekstu na mowę przygotowany przez twórców Androida wreszcie nauczył się czytać po polsku. Powiecie, że przecież rodzima Ivona potrafiła to od dawna. Prawda, jednak jest to rozwiązanie nie dość, że cięższe, to jeszcze docelowo (po zakończeniu beta testów) płatne.

 

Uaktualnienie jak zwykle wprowadzane jest etapami i wszyscy użytkownicy powinni otrzymać je w ciągu maksymalnie kilku dni. Aplikację można pobrać w Google Play. Całość działa bardzo dobrze, głos jest naturalny i według mnie przyjemniejszy niż w przypadku dotychczasowych rozwiązań. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to nie do końca poprawne interpretowanie przecinków, ale jestem przekonany, że prędzej czy później zostanie ono poprawione.

 

Dla wyjaśnienia dodam, że aplikacja „Zamiana tekstu na mowę Google” nie jest samodzielna i do poprawnego działania potrzebuje program, który by ją wykorzystywał. Świetnym przykładem jest jest tutaj Pocket, który potrafi czytać dodane do niego artykuły.

 

Źródło: Google Play

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Bąk

Elektronik, twórca internetowego wideo, geek i maniak Androida.