GG znane dawniej jako Gadu-Gadu czasy swojej świetności ma już za sobą. Niegdyś był to czołowy komunikator w naszym kraju. Niemal każdy, kto miał dostęp do internetu miał także swój numer GG. Czasy te jednak już dawno minęły. Rolę Gadu-Gadu przejął Facebook, który umożliwia komunikowanie się także z ludźmi z całego świata. Oczywiście polski komunikator wciąż ma swoje grono entuzjastów. Sam do nich należę. Jednak z długiej listy kontaktów sprzed lat pozostało tylko kilka żółtych słoneczek, a smętna kolumna czerwonych sprawiła, że usunąłem znaczną większość kontaktów.

Gadu-Gadu na abonament

Gadu-Gadu na abonament

Reklamy w aplikacji GG nie są zbyt męczące. Znajdują się na pasku w dole ekranu i nie rzucają się zbytnio w oczy. Jednak dla dużego grona osób to i tak za dużo. Dlatego też nowy właściciel platformy dodał możliwość pozbycia się ich na jakiś czas za dość symboliczną opłatą. Biorąc jednak pod uwagę popularność platformy oraz obecnie stosowane reklamy to dla wielu osób i tak będzie to zbyt wysoka cena. Tym bardziej że wciąż wiele osób w naszym kraju uważa aplikacje mobilne za coś, za co nie powinno się płacić. Program zaś jest adresowany głównie do Polaków.

Zobacz też: Rocket League – trzy DLC wkrótce za darmo

Przyjrzyjmy się jednak cenom. Mamy do wyboru trzy plany. Na okres miesiąca, pół roku oraz roku. Im dłuższą ofertę wybierzemy, tym mniej przyjdzie nam zapłacić za wyłączenie reklam. Jeśli zdecydujemy się na miesięczne wyłącznie reklam, zapłacimy 1,99 zł. Za sześć miesięcy zapłacimy już 8,94 zł, co daje nam 1,49 zł za miesiąc. Jeśli wybierzemy pakiet roczny, to przyjdzie nam zapłacić 11,88 zł, czyli w przeliczeniu na miesiąc 0,99 zł. Przy wyborze dowolnej opcji dostaniemy darmowy trzydniowy okres próbny, po którym możemy zrezygnować. Warto także podkreślić, że jeśli nie zrezygnujemy z danego planu, to automatycznie się on przedłuży po swoim okresie ważności.

Źródło: GG

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.