TikTok pozew rodzice

TikTok oskarżony o szpiegowanie w USA

Newsy

Gwałtowny wzrost, z którego korzysta chińska aplikacja mediów społecznościowych TikTok, zaniepokoił amerykańskich urzędników. Uważają oni, że musi ona zostać zbadana pod kątem ewentualnych powiązań z rządem chińskim. Ich obawy budzi również możliwości wykorzystania jej do kampanii dezinformacyjnych. Demokratyczny senator Chuck Schumer i republikański senator Tom Cotton poprosili amerykańskich urzędników ds. wywiadu, aby przyjrzeli się TikTok. Ich obawy są spowodowane, że od niedawna cieszy się coraz większą popularnością, szczególnie wśród nastolatków.

TikTok szpieguje w USA?

TikTok szpieguje w USA

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Dwaj starsi senatorowie wysłali list do dyrektora wywiadu krajowego. Wyrażają w nim swoje obawy dotyczące praktyk gromadzenia danych i zasad cenzury stosowanych przez TikTok. Dodatkowo wycieki dokumentów pokazują, że firma odpowiedzialna za TikTok ogranicza widoczność, a nawet usuwa treści, które nie są korzystne dla chińskiego rządu. ByteDance, bo to o niej mowa, twierdzi, że jej program ma ponad 700 milionów użytkowników logujących się  codziennie na całym świecie. Szacuje się, że została pobrana ponad 110 milionów razy w samych Stanach Zjednoczonych.

Zobacz też: Polskie firmy technologiczne i ich problemy

Kiedy Schumer i Cotton przyjrzeli się warunkom świadczenia usług przez TikTok, zauważyli również, że aplikacja gromadzi wiele danych osobowych użytkowników. W tym informacje o ich lokalizacji. Podczas gdy firma mówi, że dane są przechowywane w USA, prawodawcy chcą dokładnie wiedzieć, jak są one wykorzystywane. Obawy są podsycane tym, że w 2020 roku w USA odbędą się wybory. Senatorowie obawiają się wpływu aplikacji na wyniki głosowania.

Źródło: TechSpot


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x