Huawei to firma, która w ostatnim czasie nie ma lekko. Wszystko to z uwagi na trwającą pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami wojnę handlową, która cały czas daje tytułowej firmie się we znaki. Nie przeszkadza to jednak gigantowi myśleć pozytywnie – Huawei chce bowiem w tym roku sprzedać rekordową liczbę smartfonów. Cofnijmy się jednak rok wcześniej, kiedy to firma złożyła rekordową liczbę patentów.

Huawei z rekordową liczbą (nieinnowacyjnych) patentów

huawei mate 30 pro oficjalnie specyfikacja wyglad cena uslugi google

To już oficjalne: Huawei zgłosił w 2018 roku rekordową liczbę patentów. Rekordową, bo ta wyniosła aż 5405 zgłoszeń. Co ciekawe, chiński producent plasował się w corocznej topowej piątce firm z największą liczbą zgłoszeń patentowych przez aż cztery z ostatnich pięciu lat. Niestety ogrom zgłoszeń nie oznacza, że patentowane rozwiązania są innowacyjne. Badacze z Nikkiel Asian Review stwierdzili bowiem, że tylko 21% z nich można by podciągnąć pod tę kategorię.

Zobacz także: Przeciwnicy 5G po raz kolejny pokazali swoje prawdziwe oblicze. Złapano ich na próbie zniszczenia krakowskiego nadajnika ze szlifierką kątową w rękach

41% zgłoszeń patentowych określanych mianem „innowacyjnych” należy do Qualcomma. Na drugim miejscu znalazł się Intel z wynikiem 31%. Zgłaszanie tak dużej liczby patentów przez Huawei wskazuje, że firma wychodzi z założenia „przezorny zawsze ubezpieczony”. Patentowane jest byle co, dzięki czemu firma traci jedynie pieniądze. W przypadku ciekawych patentów niestety często bywa tak, że pozostają one patentami już na zawsze.

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.