ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Galaxy S11 z Exynos 990

Exynos 990 jednak nie trafi do Galaxy S11?

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Mimo że została już ostatecznie domknięta, to specyfikacja Samsunga Galaxy S11 wciąż pozostaje dla nas tajemnicą. Pierwsze przecieki zaczęły się już jednak pojawiać. Jednym z kluczowych pytań jest oczywiście to dotyczące zastosowanego w nim procesora. Oczywiście wiemy, że pojawi się wersja wyposażona w Snapdragona 865. Jednak dla nas nie ma to większego znaczenia. Na rynek europejski trafi wariant z autorskim układem Samsunga, czyli Exynosem.

Samsung Galaxy S11 bez Exynosa 990

Wcześniej krążyły informacje, że sercem nadchodzącego flagowca Koreańczyków będzie Exynos 990. Mówiąc szczerze, taka decyzja wydawała się wręcz naturalna. Okazuje się jednak, że ten układ nie trafi do flagowych smarfonów. Tak przynajmniej twierdzi Max Weinbacha na Twitterze. Miał on wcześniej rację co do zastosowania Exynosa 9825 w Galaxy Note10, warto więc poświęcić uwagę jego słowom. Stwierdził on, że specyfikacja Galaxy S11 nie będzie obejmowała Exynosa 990. Dodał przy tym, że nowo wprowadzony na rynek Exynos 990 nie jest flagowym układem firmy na rok 2020, sugerując, że Samsung powinien wkrótce ujawnić coś jeszcze lepszego.

Zobacz też: Dobry i tani smartfon — Moto G7 Power na przecenie!

Samsung ogłosił Exynosa 9820 dla smartfonów z rodziny Galaxy S10 24 stycznia 2019 roku. To by sugerowało, że kolejny procesor powinien pojawić się dopiero na początku 2020 roku. Może to również oznaczać, że jest to układ dedykowany wysokiej klasie urządzeń z serii Galaxy A. Pamiętajmy, że Samsungowi bardzo zależy na popularyzacji 5G także poza flagowcami. Oczywiście wciąż należy podchodzić do tych informacji z dystansem. Stąd z resztą to pytanie w tytule. Wszystkiego powinniśmy się dowiedzieć już wkrótce.

Źródło: wccftech

Sprawdź najnowsze wpisy