Realme to stosunkowo nowa marka, która z dnia na dzień staje się coraz popularniejsza. Firma była w ostatnim czasie mocno obłożona z uwagi na premierę flagowego Realme X2 Pro oraz ekspansję na Europę. Wysiłki i trud zaczynają się opłacać, bo według pewnej firmy analitycznej to właśnie Realme było najszybciej rosnącą smartfonową marką w trzecim kwartale bieżącego roku.

Realme najszybciej rosnącą marką smartfonów w trzecim kwartale 2019 roku

Firma analityczna Counterpoint Research wypuściła właśnie raport przedstawiający statystyki sprzedaży smartfonów w trzecim kwartale bieżącego roku. Wynika z niego, że Realme w okresie od lipca do września dostarczyło łącznie 10 milionów smartfonów, co z kolei przekłada się na ogromny wzrost na poziomie 808% w stosunku do tego samego okresu rok wcześniej. Taki wynik pozwolił firmie na zajęcie siódmego miejsca, jeśli chodzi o liczbę dostarczonych smartfonów w trzecim kwartale 2019 roku.

Zobacz także: Przeciwnicy 5G po raz kolejny pokazali swoje prawdziwe oblicze. Złapano ich na próbie zniszczenia krakowskiego nadajnika ze szlifierką kątową w rękach

Na pierwszym miejscu znalazł się rzecz jasna Samsung. Tuż po nim uplasował się Huawei, a po Huaweiu, gigant z Cupertino, czyli Apple. Xiaomi, Oppo i Vivo zajęły trzy kolejne miejsca przed Realme. Biorąc pod uwagę ekspansję firmy na coraz to więcej rynków i świetne wyniki, jakie osiąga już teraz, możliwe jest, że z czasem producent stanie na równi z takimi gigantami jak choćby Samsung czy Apple. Mam nadzieję, że do tego dojdzie, bo zdrowa konkurencja jest tym, czego potrzebujemy.

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.