ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Acer Iconia Tab A100 z bliska

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy

acer-iconia-tab-a100
Część osób rozważających zakup tabletu z systemem Honeycomb nadal czeka na 7-calowe urządzenia, które są znacznie bardziej poręczne, niż np. Transformer, Xoom czy Iconia Tab A500. Najprawdopodobniej jednym z pierwszych tego typu urządzeń będzie Acer Iconia Tab A100.

Najmniejszy tablet Acera z systemem Honeycomb miał trafić do sprzedaży zaraz po premierze A500. Jednak okazało się, że system zaprojektowany przez Google jest nie do końca kompatybilny z tego typu tabletami. Producent nie miał więc innego wyjścia jak przełożyć premierę i czekać, aż koncern z Mountain View wyda aktualizację Honeycomb, która rozwiąże problem.

Wielkimi krokami zbliżają się targi IFA, które odbywają się w Berlinie. W związku z tym organizator zorganizował spotkanie, podczas którego producenci mieli okazję zaprezentować urządzenia, jakie pojawią się we wrześniu. Jednym z nich była Iconia Tab A100.

Najnowszy tablet Acera na powyższym nagraniu działa w oparciu o Honeycomb 3.1, jednak z nieoficjalnych informacji wynika, że producent czeka na dostęp do systemu w wersji 3.2 – w tym momencie urządzenie będzie gotowe do sprzedaży. Stanie się to najprawdopodobniej dopiero jesienią tego roku.

A100 ma być wyposażony w dwurdzeniowy procesor Nvidia Tegra 2 o mocy 1 GHz, 8 GB wbudowanej pamięci z możliwością rozszerzenia jej za pomocą kart microSD. 7-calowy ekran pozwoli na wyświetlenie obrazu o maksymalnej rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Urządzenie wyposażone zostało w kamerę (2 Mpx) i aparat (5 Mpx). Cena? To jeszcze nic pewnego, ale tablet ma być dostępny już od 349 dolarów.

źródło: netbooknews

Sprawdź najnowsze wpisy