Muzyka Google Play to odpowiedź Google na Spotify i Apple Music. Choć usługa na rynku istnieje już od długiego czasu, jej dni są policzone. Do Androida 9 Pie tytułowa aplikacja była domyślnie instalowana na wszystkich smartfonach, jednak wraz z premierą Androida 10 zastąpiło ją YouTube Music. Choć są to bez wątpienia kiepskie wieści dla samej aplikacji, to i tak może świętować przekroczenie sporego kamienia milowego, co wcześnie udało się tylko nielicznym.

Muzyka Google Play przekroczyła istotny i prawdopodobnie ostatni tak duży kamień milowy

Muzyka Google Play statystyki

Jak możecie zobaczyć na powyższym zrzucie ekranu, Muzyka Google Play przekroczyła już próg 5 miliardów instalacji w Google Play. Jednocześnie sprawia to, że stała się ona szóstą aplikacją w historii, której udało się przekroczyć ten kamień milowy. Wcześniej dokonały tego następujące apki: YouTube, Google, Gmail, Mapy Google oraz Google Chrome.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz także: Przeciwnicy 5G po raz kolejny pokazali swoje prawdziwe oblicze. Złapano ich na próbie zniszczenia krakowskiego nadajnika ze szlifierką kątową w rękach

Oczywiście w skład wspomnianych 5 miliardów instalacji wchodzą także smartfony, na których aplikacja Muzyka Google Play była zainstalowana domyślnie. Biorąc pod uwagę fakt, że wkrótce zastąpi ją YouTube Music, lubiana apka już raczej nie przekroczy kolejnej, tak imponującej liczby – o sześciu miliardach prawdopodobnie możemy zapomnieć. Korzystacie lub korzystaliście z Muzyki Google Play? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Android Police

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.