6G pojawi się do 2030 roku

Vivo dołącza do prac nad 6G. Tak jakby…

Newsy

Coraz więcej firm pracuje nad rozwojem sieci 6G. Co prawda sieć 5G wciąż nie jest standardem i w wielu krajach, w tym w Polsce nawet nie istnieje, jednak prace nad najnowszym standardem zajmą jeszcze wiele lat. To właśnie dlatego znacznie wcześniej powinien on zostać opracowany. Samsung, LG, Nokia, Huawei i Ericsson już od wielu miesięcy pracują nad nowym standardem. Do tych prac dołączyło właśnie Vivo, chociaż wkład tej firmy jest dość dyskusyjny.

Vivo zaprojektowało symbol 6G

Vivo zaprojektowało symbol 6G

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Wyżej wymienione marki pracują nad rozwojem kwestii technicznych. Dla nich liczy się technologia oraz jej parametry. Pracują ciężko nad jej wdrożeniem w życie. W przypadku Vivo mamy natomiast do czynienia z nieco innymi kwestiami. Każda technologia transmisji danych posiada swoje logo. I to właśnie to zaprojektował chiński producent. Mówiąc szczerze, nie uważam tego za zbyt istotny wkład. Jednak w kwestii marketingu jestem kompletnym ignorantem. Z całą pewnością mogę natomiast stwierdzić, że sieć 6G będzie kolejną technologią budzącą sprzeciw różnych środowisk obawiających się chorób czy też kontroli umysłów. Tak jak miało to miejsce w przypadku wszystkich poprzednich typów sieci, a nawet samej energii elektrycznej czy radia i telewizji.

Zobacz też: Jaki kontroler do gier mobilnych wybrać?

Chiński producent smartfonów złożył ostatnio wniosek o zarejestrowanie wzoru logo 6G przez Urząd Własności Intelektualnej UE. Wniosek został złożony 22 października i opiera się na znakach 6G ozdobionych czterema paskami zaprojektowanymi w taki sposób, aby ukazać ponaddźwiękową prędkość sieci następnej generacji. Standard 6G nie zostanie ukończony przed 2030 rokiem i zapewni jeszcze większą szybkość sieci. Prędkość odczytu ma osiągnąć 1 TB na sekundę z niemal zerowym opóźnieniem. Oczywiście nie jest to jedyny wkład Vivo w rozwój tej technologii. Firma nawiązała partnerstwa z wieloma uniwersytetami w zakresie najnowszych badań nad technologią 6G.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x