Tablety wciąż tracą na popularności. Wynika to głównie z tego, że ekrany smartfonów są coraz większe. Jednak wciąż im do rozmiarów nawet 8-calowych urządzeń. Na szczęście wielu producentów wciąż pamięta o tej klasie urządzeń. Zalicza się do nich Huawei, który przygotowuje tablet ze średniej półki zdolny zadowolić nawet tych bardziej wymagających użytkowników urządzeń mobilnych.

Honor Tab 6 z mocnym procesorem

Honor Tab 6 z mocnym procesorem

Procesor jest kluczowym elementem smartfonów i tabletów. To właśnie zastosowana jednostka ma największe znaczenie w specyfikacji danego urządzenia. Honor, czyli marka powiązana z Huaweiem przygotowuje właśnie swój najnowszy tablet, czyli Honor Tab 6. Jest to urządzenie wyposażone w układ Kirin 810. Oznacza to, że mamy do czynienia z tabletem, którego sercem jest najwydajniejszy nieflagowy procesor na rynku. Dla porównania Kirin 810 zostawia w tyle Snapdragona 730G oraz MediaTek G90T. Oznacza to, że będziemy mieli do czynienia z naprawdę wydajnym i stosunkowo tanim tabletem. Niestety, nie będzie on wyposażony w usługi Google. Więc na naszym rynku będzie to dość wybrakowana jednostka.

Zobacz też: Poznaliśmy pełną specyfikację Blackview BV9800 Pro z kamerą termowizyjną

Niestety, nie znamy pozostałych szczegółów na temat urządzenia. Warto jednak podkreśli, że poprzedni model z serii oferował wyświetlacz 8-calowy. Najprawdopodobniej w tym przypadku dostaniemy podobną konstrukcję. Dodatkowo pamięć operacyjna powinna zaczynać się od 3 GB. Nie powinno także zabraknąć wariantu LTE. Niemal każdy tablet Huawei występuje w wariancie obsługującym sieć komórkową czwartej generacji. Niestety, nie wiadomo kiedy tablet ten trafi na rynek. Plotki jednak głoszą, że pojawi się razem ze smartfonami z rodziny Honor V30.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.