TCL potrójnie składany smartfon

TCL pracuje nad składanym smartfonem z trzema segmentami

Newsy

Chińska firma TCL zaprezentowała projekt nowego składanego smartfona. Odróżnia się on od produktów konkurencji swoją konstrukcją. Składa się on bowiem nie z dwóch, a z trzech segmentów. To oczywiście oznacza konieczność zastosowania aż dwóch zawiasów. Umożliwia to jednak żonglowanie pomiędzy trzema rozmiarami wyświetlacza. W przypadku całkowitego rozłożenia otrzymujemy urządzenie z 10-calowym ekranem.

TCL potrójnie składany smartfon

Dwa zawiasy prototypu TCL składają się w przeciwnych kierunkach. Jest to inny telefon składany niż prototyp z systemem zawiasów DragonHinge, który TCL zaprezentował na targach technologicznych Mobile World Congress (MWC) 2019 w lutym. Można go było złożyć tylko w jednym kierunku. Mówimy więc o zupełnie nowej konstrukcji. Urządzenie po całkowitym złożeniu wygląda to, jak zwykły, ale niewiarygodnie gruby smartfon. Po rozłożeniu zapewnia ogromną przestrzeń ekranu o przekątnej do 10 cali. Prototyp nie posiada jeszcze wyświetlacza roboczego, co wskazuje, że prace wciąż są na wczesnym etapie.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz też: Kiedy połączymy wszystkie urządzenia w jeden globalny ekosystem?

Pokazuje to, że chińska firma bada różne rodzaje czynników kształtu dla urządzeń składanych. Na imprezie MWC 2019 TCL zaprezentowało aż pięć urządzeń składanych. Ponieważ potrójny telefon składany nie jest jeszcze działającym urządzeniem, nic nie jest znana jego specyfikacja. Trzeba jednak przyznać, że pewne obawy może budzić możliwość pomylenia kierunku składania smartfona. Zwłaszcza że zawiasy wydają się dość delikatne. Jednak skoro to tylko prototyp, to najprawdopodobniej problem ten zostanie rozwiązany w ciągu dalszych prac nad urządzeniem.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x