Chińska firma TCL zaprezentowała projekt nowego składanego smartfona. Odróżnia się on od produktów konkurencji swoją konstrukcją. Składa się on bowiem nie z dwóch, a z trzech segmentów. To oczywiście oznacza konieczność zastosowania aż dwóch zawiasów. Umożliwia to jednak żonglowanie pomiędzy trzema rozmiarami wyświetlacza. W przypadku całkowitego rozłożenia otrzymujemy urządzenie z 10-calowym ekranem.

TCL potrójnie składany smartfon

Dwa zawiasy prototypu TCL składają się w przeciwnych kierunkach. Jest to inny telefon składany niż prototyp z systemem zawiasów DragonHinge, który TCL zaprezentował na targach technologicznych Mobile World Congress (MWC) 2019 w lutym. Można go było złożyć tylko w jednym kierunku. Mówimy więc o zupełnie nowej konstrukcji. Urządzenie po całkowitym złożeniu wygląda to, jak zwykły, ale niewiarygodnie gruby smartfon. Po rozłożeniu zapewnia ogromną przestrzeń ekranu o przekątnej do 10 cali. Prototyp nie posiada jeszcze wyświetlacza roboczego, co wskazuje, że prace wciąż są na wczesnym etapie.

Zobacz też: Kiedy połączymy wszystkie urządzenia w jeden globalny ekosystem?

Pokazuje to, że chińska firma bada różne rodzaje czynników kształtu dla urządzeń składanych. Na imprezie MWC 2019 TCL zaprezentowało aż pięć urządzeń składanych. Ponieważ potrójny telefon składany nie jest jeszcze działającym urządzeniem, nic nie jest znana jego specyfikacja. Trzeba jednak przyznać, że pewne obawy może budzić możliwość pomylenia kierunku składania smartfona. Zwłaszcza że zawiasy wydają się dość delikatne. Jednak skoro to tylko prototyp, to najprawdopodobniej problem ten zostanie rozwiązany w ciągu dalszych prac nad urządzeniem.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.