Twitter wykiwany przez ekstremistów

Wyniki Twittera nie napawają optymizmem

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Wartość akcji na Twitterze spadła o ponad 21 procent w dniu po ogłoszeniu wyników z trzeciego kwartału 2019 roku. Dyrektor generalny Twittera Jack Dorsey jest optymistą co do postępów, jakie jego firma nadal czyni w zakresie usuwania treści obraźliwych. Serwis odnotował łączne przychody w wysokości 824 mln dolarów za kwartał kończący się 30 września. To oznacza wzrost o dziewięć procent w stosunku do poprzedniego roku. Analitycy Wall Street spodziewali się jednak, według CNBC, bliżej 870 mln dolarów. Zysk na akcję sprawdził się na poziomie 0,17 dolara w porównaniu z oczekiwanym 0,20 dolara.

Wyniki Twittera za 3Q 2019

Wyniki Twittera za 3Q 2019

Koszty i wydatki spółki w tym kwartale wyniosły 780 milionów dolarów, co oznacza ich wzrost o 17 procent w stosunku do roku poprzedniego. Twitter przytoczył szereg wydarzeń wpływających na wyniki za 3 kwartał. Należą do nich błędy wpływające na produkty przynoszące dochody i większą niż oczekiwano sezonowość reklamy, która rozpoczęła się w lipcu i trwała do sierpnia. Wolniejszy biznes w okresie letnim mógł być wynikiem relatywnie lżejszego harmonogramu dużych wydarzeń we wspomnianych miesiącach.

Zobacz też: Hisense A5 – czy smartfon z wyświetlaczem e-ink ma sens?

Akcje Twittera są notowane na giełdzie w wysokości 30,57 USD po zamknięciu na poziomie 38,83 USD w środę. Zbliża się do najniższej wartości akcji firmy w roku. Ta miała miejsce w styczniu, kiedy akcje były notowane tylko na południe od 28 USD. Są jednak i dobre wieści. Twitter powiedział, że jego średnia dzienna liczba aktywnych użytkowników wynosiła 145 milionów. To oznacza wzrost z 139 milionów w ostatnim kwartale i 124 miliony rok temu. Twitter prognozuje łączne przychody między 940 mln dolarów a 1,01 mld dolarów. A także przychody operacyjne między 130 mln dolarów a 170 mln dolarów.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy