Spotify to aktualnie najpopularniejszy muzyczny serwis streamingowy na świecie. Aby nie spaść z pozycji lidera, gigant musi nieustannie ulepszać swoje aplikacje i dodawać nowe utwory do biblioteki. Dziś mamy do czynienia z tą pierwszą opcją, aczkolwiek nie jestem pewien, czy nowość, która wkrótce trafi do Spotify, się wam spodoba. Zwłaszcza, jeżeli korzystacie z darmowej wersji aplikacji.

Spotify i powiadomienia od artystów

Spotify ochrona rodzicielska

Spotify poinformowało, że już wkrótce do swoich aplikacji wprowadzi funkcję pozwalającą artystom na komunikowanie się z fanami. Przez „komunikowanie się” rozumiem tutaj przesyłanie powiadomień o nowościach – np. nowych albumach. Powiadomienia będą dostarczane użytkownikom, którzy według Spotify mogą być nimi zainteresowani.

Zobacz także: Przeciwnicy 5G po raz kolejny pokazali swoje prawdziwe oblicze. Złapano ich na próbie zniszczenia krakowskiego nadajnika ze szlifierką kątową w rękach

Oczywiście możliwość ta nie będzie darmowa – Spotify znalazło kolejny sposób na zarobek. Za każde sponsorowane powiadomienie artyści będą musieli płacić, co zresztą wydaje się uczciwe. Co ważne, opisywane powiadomienia będzie można wyłączyć tylko w przypadku korzystania z abonamentu Spotify Premium. Użytkownicy darmowej wersji będą otrzymywać wiadomości bez względu na to, czy im się to podoba, czy też nie. Spotify aktualnie testuje nowe rozwiązanie w Stanach Zjednoczonych, jednak wkrótce trafi ono także do użytkowników w innych zakątkach świata.

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.