ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung SET i DS

Super szybka pamięć i 12 GB RAM standardem w średniakach Samsunga

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Samsung Electronics oficjalnie rozpoczął masową produkcję pierwszego na świecie pakietu 12 GB RAM UFS multi-chip. Pakiet UMCP (Multi-Chip Package) łączy w sobie pamięć masową UFS 3.0 z 12 GB LPDDRX4 RAM i od 2020 roku będzie elementem smartfonów klasy średniej. Ogłoszenie to miało miejsce podczas dorocznej imprezy Samsung Tech Day w siedzibie głównej Device Solutions w San Jose w Kalifornii.

Samsung 12 GB RAM w średniej półce

Samsung 12 GB RAM w średniej półce

Nowy zestaw zawiera cztery 24-gigabitowe układy pamięci operacyjnej zbudowane w procesie 1y. Jest to akronim Samsunga dla chipsetów drugiej generacji zaprojektowanych na zmodernizowanej platformie 10 nm. Inni producenci nazywają taką architekturę procesem 10 nm+. LPDDRX4 RAM został przetestowany w celu osiągnięcia prędkości do 4,266 Mbps. Producent zaprezentował swoją pierwszą partię modułów 12 GB już w marcu 2019 roku. Jednakże były one oparte na mniejszych 16-gigabitowych układach RAM. Najnowsza partia oparta jest na czterech 24-gigabitowych chipach.

Zobacz też: Hisense A5 – czy smartfon z wyświetlaczem e-ink ma sens?

Ponieważ Samsung oferuje tę technologię również dla smartfonów średniej klasy, stworzył także tańszy odpowiednik 10 GB RAM, łączące dwa 24 i dwa 16-gigabitowe chipy. Tym samym będą to pierwsze układy oferujące 10 GB pamięci operacyjnej. Do tej pory mieliśmy do czynienia jedynie z 8 i 12 GB. Samsung nie ogłosił jeszcze oficjalnie specyfikacji pamięci masowej UFS 3.0 dla tych układów. Dzięki temu półka średnia będzie jeszcze bliżej flagowych smartfonów niż kiedykolwiek wcześniej. Jeśli Samsung nie przesadzi z ceną tych smartfonów, to możemy doczekać się istnej rewolucji w tym segmencie. Nie pozostaje nic innego jak tylko czekać na pierwsze smartfony z nowymi układami pamięci od Koreańczyków.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy