LG Display zapowiada 6-calowy wyświetlacz QHD – 500ppi to nie koniec możliwości smartfonów

Łukasz Pająk Newsy 2014-05-29

lg qhd 6-cali phablet

 

LG jako jeden z pierwszych producentów zaprezentował światu smartfon z wyświetlaczem prezentującym obraz w wysokiej rozdzielczości QHD (2560×1480), co pozwoliło uzyskać 5,5-calowemu G3 zagęszczenie pikseli wynoszące 534 punktów na cal. To jednak nie koniec możliwości koreańskiej firmy.

 

Dzisiaj firma LG Display zajmująca się – jak sama nazwa wskazuje – rozwojem technologii wyświetlaczy wszelkiej maści zapowiedziała 6-calowy panel przeznaczony phabletom, którego główną cechą będzie właśnie rozdzielczość QHD. Dodatkowe premiery, które zostaną zaprezentowane w czerwcu w San Diego dotyczą głównie telewizorów, ale nie zabrakło również krótkiej informacji dotyczącej przyszłości urządzeń mobilnych. Nowy 6-calowy ekran posiada zagęszczenie pikseli na poziomie 491 punktów na cal, co jest już świetnym wynikiem, ale LG uważa, że to dopiero początek rozwoju tego elementu. W ciągu niedalekiej przyszłości standardem ma się stać osiągniecie pułapu 700ppi. Oznacza to rozdzielczość co najmniej 4K (3840×2160), a takie cyfry Samsung w styczniu zapowiadał na przyszły roku.

 

Już podczas premiery Vivo Xplay 3S (pierwszy smartfon z wyświetlaczem QHD) mówiono, że jest to zbędny rozwój, gdyż ludzkie oko nie jest w stanie dojrzeć tak drobnych pikseli. Jednak producentom to nie przeszkadza kontynuować rozwoju ekranów – ma to sens?

 

 

źródło: GSMArena.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x