asus zenfone 5z

Asus otwiera się na testy Androida 10 dla użytkowników Zenfone 5Z

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

W zeszłym roku modą wśród nowych smartfonów stał się notch, czyli wycięcie w wyświetlaczu. Co prawda początki jego sięgają jeszcze poprzedniej generacji mobilnych urządzeń, ale to właśnie w 2018 roku był on wyjątkowo modny. Jednym z pierwszych producentów, który otworzył się na notcha był Asus ze swoim Zenfone 5Z. Smartfon z tego powodu nie został ciepło przyjęty, ale z czasem okazało się, że to naprawdę udany model i w swojej cenie wręcz niezastąpiony. Tym samym dzisiaj producent postanowił docenić użytkowników i udostępnić im Androida 10 w wersji testowej.

Asus Zenfone 5Z – otwarte testy Androida 10 rozpoczęte

asus zenfone 5z testy android 10 beta

Niektórzy mogą pomyśleć, a co z Asusem Zenfone 6? Otóż ten też już w lipcu został uwzględniony w testach, ale zamkniętych. Niedługo później do nich dołączył tytułowy Zenfone 5Z, a teraz firma postanowiła otworzyć się na większą liczbę testerów. Początkowe wydania Androida 10, wtedy jeszcze Androida Q, były dalekie od ideału, więc nie ma się co dziwić, że tylko ograniczona liczba osób mogła poznać to oprogramowanie. To udostępnione dzisiaj dla wszystkich z ZenUI 6 (100.04.44.67) nadal ma swoje problemy. Między innymi transfer z karty pamięci jest wyjątkowo wolny, mobilne płatności nie są dostępne, a z drobnych kwestii czasami nie znikają powiadomienia.

Zobacz też: Absurdalnie mały komputer stacjonarny.

Zainteresowani testami Androida 10 na Asusie Zenfone 5Z mogą pobrać dedykowane oprogramowanie ze strony producenta. Pobraną paczkę wystarczy zainstalować z poziomu manualnej aktualizacji. Jednak pamiętajcie, że dedykowane jest ono głównie tym, którzy naprawdę nie mogą doczekać się ZenUI 6. Bardziej ciepliwym radzę poczekać na ostateczne wydanie systemu, które już nie bedzie oznaczone jako beta.

Źródło: XDA Developers

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy