Producenci smartfonów przygotowują się do wprowadzenia na rynek telefonów z obsługą technologii 5G. Dotyczy to także Sony, które zamierza skupić się na 5G w nadchodzącym roku. Najnowsze informacje ujawnią, że niedawno zaprezentowany Sony Xperia 5 będzie ostatnim flagowym smartfonem japońskiego giganta elektroniki bez obsługi sieci najnowszej generacji. Każdy następny będzie występował jedynie w wariancie 5G. Rzecz jasna smartfony ze średniej i niskiej półki wciąż będą się opierały na LTE.

Flagowce Sony tylko z 5G

Flagowce Sony 5G

Według innych źródeł pierwszego smartfona Sony z obsługą sieci 5G zobaczymy już wiosną przyszłego roku. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest to, że największy operator komórkowy w Kraju Kwitnąc Wiśni, czyli DoCoMo wystartuje z ofertą 5G właśnie wtedy. Według innych doniesień Sony ma oferować modele 5G jedynie w swoim rodzimym kraju. Pozostałe rynki mają dostawać warianty LTE. Jestem jednak dość sceptycznie nastawiony do tej ostatniej informacji. Takie działanie raczej nie przełożyłoby się na wzrost popularności marki poza Japonią.

Zobacz też: NordVPN w zeszłym roku był nękany przez poważny błąd

Technologia 5G jest traktowana przez wielu niszowych producentów smartfonów jako szansa na nowy start. Firmy, które lata swojej świetności mają już za sobą, planują zainteresować nową technologią użytkowników. Muszą się jednak śpieszyć, ponieważ 5G wkrótce stanie się równie popularne co technologia 4G. Zresztą nie tylko oni. MediaTek, czyli producent procesorów także chce powrócić do łask przy pomocy 5G. Dlatego też nie wierzę, że Sony odpuściłoby sobie taką szansę, ograniczając się jedynie do Japonii. Jeśli to jednak prawda to pokazuje, w jak marnej sytuacji się obecnie znajduje firma, która dawniej była jedną z potęg rynku telefonów komórkowych.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.