WhatsApp to na chwilę obecną najpopularniejszy komunikator internetowy na świecie. Choć w naszym kraju na pierwszym miejscu wciąż jest Messenger, tak w wielu miejscach na świecie już dawno wyparł go ten pierwszy. Z uwagi na ogromną popularność WhatsAppa, nikogo nie powinien dziwić fakt, że aplikacja jest nieustannie ulepszana. Teraz w wersji beta apki odkryto nową funkcję, która ułatwi życie wielu osobom.

WhatsApp w końcu z ustawieniami prywatności dot. grupowych czatów

Whatsapp prywatność w grupach

W wersji beta WhatsAppa oznaczonej numerem 2.19.298 (Android) i 2.19.110.20 (iOS) pojawiły się nowe ustawienia prywatności nastawione szczególnie na czaty grupowe. Od teraz możemy wybrać, kto może dodawać nas do konwersacji grupowych, a kto nie. Co więcej, najnowsza beta wprowadza także możliwość wpisywania konkretnych osób na czarną listę, by nie mogły już dodawać nas do grup, w których nie chcemy być.

Zobacz także: Przeciwnicy 5G po raz kolejny pokazali swoje prawdziwe oblicze. Złapano ich na próbie zniszczenia krakowskiego nadajnika ze szlifierką kątową w rękach

Nie da się ukryć, że jest to świetna nowość, która może znacząco ułatwić życie osobom, które często są dodawane do spamerskich czatów grupowych. Aby przejść do nowych ustawień prywatności, należy wejść w ustawienia, następnie w zakładkę konto, a na końcu w grupy. Tak jak wspomniałem, opisywane nowości są aktualnie dostępne tylko w wersji beta WhatsAppa. Na razie nie wiadomo, kiedy zostaną dodane do finalnej wersji aplikacji.

Źródło: 9to5Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.