Asus Polska ogłosił cenę i termin debiutu rynkowego Slidera!

1 minuta czytania
Komentarze

ASUS_Eee_Pad_Slider
O Asusie Eee Pad Slider najwięcej mówiło się w kontekście kolejnych opóźnień – takie doniesienia pojawiły się ostatnio na stronie oddziału Asusa zlokalizowanego w Wielkiej Brytanii. Tymczasem Asus Polska podaje zgoła inne informacje.

Pierwszy raz Slider został publicznie zaprezentowany w trakcie targów Computex 2011. Koncepcja tabletu z wbudowaną klawiaturą wzbudziła bardzo duże zainteresowanie. Teoretycznie Samsung Galaxy Tab 10.1 i Asus Eee Pad Transformer oferują możliwość podpięcia specjalnej stacji dokującej, która pełni funkcję klawiatury – rozwiązanie zaproponowane w Sliderze jest jednak znacznie wygodniejsze i bardziej praktyczne.

Początkowo Slider miał trafić do sprzedaży razem z Transformerem. Szybko okazało się, że bardzo ciężko będzie zrealizować ten cel. Nie bez znaczenia było również to, że krótko po premierze Transformera miały miejsce spore problemy z dostępnością tego tabletu – konieczne było podjęcie działań mających na celu usprawnienie pracy linii produkcyjnych.

Całkiem niespodziewanie pojawił się komunikat ze strony polskiego oddziału Asusa. Zgodnie z jego treścią, Slider będzie dostępny w Polsce już na początku sierpnia. Cena będzie zależała przede wszystkim od pojemności wbudowanej pamięci – wersja 16 GB ma kosztować 1899 złotych, natomiast za model 32 GB trzeba będzie zapłacić 2299 złotych.

Okazuje się, że Slider 16 GB będzie kosztował 100 złotych mniej niż Transformer razem ze stacją dokującą (1999 złotych). Podane ceny dotyczą oczywiście wersji WiFi. Asus Polska informuje jednak, że Slider WiFi + 3G pojawi się w Polsce jesienią tego roku.

źródło: własne

Motyw