Kilka ładnych lat temu tworzenie dużej wariantów smartfonów opierających się na jednej konstrukcji było na porządku dziennym. Najlepszym tego przykładem jest Samsung i jego martwa już rodzina Galaxy Ace. Mimo że numeracja sugeruje nam, że składały się na nią tylko cztery smartfony, to biorąc pod uwagę wszystkie warianty mieliśmy do czynienia już z kilkunastoma modelami. To natomiast powodowało masę zamieszania, zwłaszcza u osób, które nie bardzo się orientowały w świecie smartfonów. Na szczęście Samsung już wyciągną z tego lekcję i nauczył się nadawać jasne nazwy swoim urządzeniom.

Realme 5s dołączy do serii

Realme 5s dołączy do serii

Gorzej sytuacja ma się z Huaweiem, którego seria Nova 5 to już sześć różnych smartfonów, które nawet nie należą do tej samej półki cenowej. Co gorsza, logika podpowiada, że najlepszym z nich jest któryś z modeli Pro. Tymczasem flagowym przedstawicielem serii jest Nova 5T. Powoduje to straszne i kompletnie zbędne zamieszanie. Niestety Huawei nie jest jedynym producentem, który do tego podchodzi w ten sposób.

Zobacz też: Halloween w Call of Duty: Mobile już się zaczęło

Okazuje się bowiem, że Realme także rozwija niepotrzebnie swoją serię. I tak właśnie do rodziny Realme 5 dołączy kolejny członek. Jest to nowy smartfon o numerze modelu RMX1925. Został on zauważony w Biurze Indyjskich Standardów. Narodowa Komisja Radiofonii i Telekomunikacji (NBTC) z Tajlandii zatwierdziła go jako Realme 5s. Niestety, nie wiadomo nic na temat jego parametrów. Będzie to jednak już trzeci model z tej serii. Wcześniej dostaliśmy Realme 5 i Realme 5 Pro. Myślę, że to powinno wystarczyć. Oczywiście nie zrozumcie mnie źle. Nie mam problemu, z tym że producent wypuszcza kolejnego smartfona. Dlaczego jednak robi to w ramach i tak już zatłoczonej rodziny?

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.