Spotify nie narzeka na brak użytkowników. Mimo to stara się przyciągnąć kolejnych. Firma postanowiła bezpłatnie dorzucać do subskrypcji głośnik Google Home Mini. To niewątpliwie miła odmiana od promocji polegającej na okresowych obniżkach cen abonamentu. Co to za głośnik i dlaczego Polacy nie mogą go otrzymać?

Głośnik Google Home Mini od Spotify

Spotify głośnik

To najmniejszy produkt z rodziny Google Home. Waży niecałe 200 gramów, a jego średnica to około 10 centymetrów. Posiada wbudowane Wi-Fi oraz Bluetooth, co w rezultacie pozwala na bezprzewodowe odtwarzanie muzyki. Na pokładzie obecny jest także asystent głosowy, który odpowie na Twoje pytania i pomoże zarządzać inteligentnym domem. Najpopularniejsze wspierane usługi to:

Szczegóły promocji Spotify

Spotify głośnik

Aby otrzymać darmowy głośnik, należy wykupić Spotify Premium. Promocja trwa do 15 listopada lub do wyczerpania zapasów. Po rejestracji użytkownik otrzyma specjalny kod do wykorzystania w sklepie Google. Trzeba się jednak spieszyć, ponieważ niewykorzystany przepadnie 1 stycznia 2020 roku. Ważne jest to, że z promocji mogą skorzystać tylko nowi użytkownicy. W związku z tym osoby posiadające już konto muszą obejść się smakiem. Promocja jest ograniczona terytorialnie. Skorzystają z niej tylko mieszkańcy Stanów Zjednoczonych.

Przyjąć darmowy głośnik od Spotify czy dbać o prywatność?

Google w ostatnim czasie nie ma dobrej prasy. W wyniku tego ludzie są prawdopodobnie świadomi tego, że trzeba dbać o prywatność. Z pewnością bardzo niechętnie patrzą teraz na sprzęt zbierający jakiekolwiek dane. Lokalizacja podobnie jak próbka głosu, preferencje dotyczące muzyki czy jedzenia to tylko wierzchołek góry lodowej. Oczywiście przy takiej ilości zbieranych informacji, możliwość nadania dostępu do kamer, czy zamków już nie jest taka fajna, jak wydawało się kilka lat temu. Bez wątpienia marzyliśmy o inteligentnych domach. Teraz w większości się ich boimy. Przykładowo kilka dni temu duże firmy budowlane anulowały swoje ogromne zamówienia na produkty od Nest. Firma ta specjalizuje się w produkcji kamer, termometrów i zamków. Zamówienia wstrzymano ze względu na wymuszenie migracji z kont Nest na konta Google.

Zobacz też: Po licznych aferach z Google odchodzi jeden z czołowych pracowników

Spotify zapomina o Polsce

Spotify głośnik

Istotnie to nie pierwsza i zapewne nie ostatnia promocja Spotify. Szkoda, że tym razem skorzystają z niej tylko mieszkańcy USA. Zainteresowanie nią jest spore. Kto z nas nie przyjąłby za darmo takiego głośnika? Myślę, że nawet mając na uwadze przekazanie swoich danych, wielu naszych rodaków sprawdziłoby głośnik w praktyce.

Jeżeli sam głośnik Was zainteresował, to możecie go kupić

Zakup nie stanowi problemu, ponieważ Google Home Mini znajdziecie w sklepach internetowych w cenie od 140 do 170 złotych. Ze względu na zbliżający się Black Friday, może uda się Wam go wyrwać o kilka złotych taniej.

Źródło: Android Central, Engadget, Spotify

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Arkadiusz Stec

    Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.