Toshiba_Thrive
Na rynku dostępnych jest kilka tabletów z systemem Honeycomb, których konfiguracja sprzętowa jest do siebie bardzo zbliżona. Jednym z nich jest Toshiba Thrive, która ostatnio trafiła do sprzedaży.

Toshiba dosłownie kilka dni temu wprowadziła do sprzedaży swój nowy tablet. Na tę chwilę dostępny jest on wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, jednak z czasem najprawdopodobniej trafi również na pozostałe rynki. Opinie pierwszych użytkowników były raczej pozytywne, jednak pojawiały się krytyczne głosy dotyczące reakcji na dotyk.

Japoński producent najprawdopodobniej doskonale zdawał sobie sprawę z istniejącego problemu. Dlatego też, niemal natychmiast po rozpoczęciu sprzedaży, pojawiła się aktualizacja oprogramowania, która rozwiązuje wspomniany problem. Osoby, które zainstalowały aktualizację wspominały o faktycznej poprawie reakcji na „wielodotyk”.

Thrive pod względem konfiguracji sprzętowej ma wiele wspólnego z Motorolą Xoom, Acerem Iconia Tab A500 i Asusem Eee Pad Transformerem. Wszystkie wymienione urządzenia wyposażone są w dwurdzeniowe procesory Nvidia Tegra 2 o mocy 1 GHz, ekran o przekątnej 10.1 cala i maksymalnej rozdzielczości wynoszącej 1280 x 800 pikseli.

Thrive na tle konkurentów wyróżnia się przede wszystkim możliwością zdjęcia tylnej części obudowy, co w efekcie pozwala na wymianę baterii. Sporym udogodnieniem jest również to, że producent zdecydował się zastosować pełnowymiarowy port USB. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku czytnika kart – oferuje on możliwość odczytu kart SD.

źródło: liliputing

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula