Qualcomm to ścisła czołówka, jeśli chodzi o producentów układów mobilnych. W kwietniu firma wypuściła na rynek Snapdragona 730 i Snapdragona 730G, które stworzone zostały w 8-nanometrowym procesie technologicznym. Teraz poznaliśmy specyfikację ich następcy, Snapdragona 735. Wygląda ciekawie!

Qualcomm Snapdragon 735 – specyfikacja

Snapdragon 735

Na samym początku warto wspomnieć, że Snapdragon 735 zostanie stworzony w 7-nanometrowym procesie technologicznym. Według najnowszych doniesień układ będzie miał dwa główne rdzenie Cortex A76 o taktowaniu 2,36 GHz i 2,32 GHz wraz z towarzystwem sześciu rdzeni Cortex A55 o taktowaniu 1,73 GHz każdy. Jeśli zaś chodzi o GPU, to w raporcie mowa jest o Adreno 620.

Zobacz także: Kreatywność Google nie zna granic. Najnowsze Pixele 4 docierają do klientów… w pudełku po płatkach śniadaniowych

Procesor z pewnością będzie wydajniejszy od wymienionych w pierwszym akapicie układów, jednak oczywiście na razie nie wiadomo, o ile. Nie wiadomo również, w jakich urządzeniach zobaczymy opisywany układ, jednak jednym z nich według plotek może być nadchodząca Nokia 8.2. Oczywiście podana wyżej specyfikacja nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez Qualcomma, więc mimo że pochodzi z wiarygodnego źródła, wciąż radzę brać do siebie ten tekst z lekkim przymrużeniem oka. Premiera Snapdragona 735 ze średnio-wysokiej półki najprawdopodobniej odbędzie się już w grudniu, kiedy to firma pokaże także flagowego Snapdragona 865 – procesor, który zasili większość flagowców z 2020 roku.

Źródło: GSMArena