Mate X to pierwszy składany smartfon Huaweia, o którym słyszymy regularnie już od długiego czasu. Wygląda na to, że sprzęt w końcu zostanie oficjalnie zaprezentowany już za dwa dni w Chinach, jednak informacja ta nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez firmę. W międzyczasie wyciekły za to ceny wspomnianego urządzenia.

Cena Huawei Mate X mogłaby być niższa

Nadchodzi premiera Huawei Mate X

Huawei Mate X to bardzo wyczekiwany składak. Od dawna było jednak wiadome, że nie będzie to tanie urządzenie, co doskonale potwierdzają ceny, które dzisiaj wyciekły. Według wiarygodnego portalu Huawei Central, prezentują się one następująco:

  • Huawei Mate X z Kirinem 980 – ¥9999 (ok. 5416 zł)
  • Huawei Mate X z Kirinem 990 5G – ¥13,999 (ok. 7580 zł)

Zobacz także: Przeciwnicy 5G po raz kolejny pokazali swoje prawdziwe oblicze. Złapano ich na próbie zniszczenia krakowskiego nadajnika ze szlifierką kątową w rękach

Oczywiście powyższe kwoty dotyczą Chin. Ceny w Europie i innych zakątkach świata z pewnością będą wyższe, jednak raczej nie przesadnie. Podstawowa wersja Mate X została wyposażona w Kirina 980 w towarzystwie 8 GB RAM-u i 512 GB pamięci wbudowanej. Wnętrze ulepszonej wersji w dużej mierze pozostaje tajemnicą, jednak wątpię, aby procesor był jedyną różnicą (z uwagi przepaść pomiędzy cenami). Choć źródło dzisiejszych doniesień jest solidne, mimo wszystko ceny nie zostały oficjalnie potwierdzone. Z tego powodu radzę brać do siebie ten tekst z lekkim przymrużeniem oka.

Źródło: Gizmochina