Galaxy Fold

Samsung wierzy w składane smartfony. W przyszłym roku chce ich sprzedać naprawdę wiele

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Samsung pokazał swojego pierwszego składanego smartfona już na początku roku. Niestety szybko okazało się, że Galaxy Fold ma wiele wad, przez co firma szybko wycofała go ze sprzedaży. Poprawiony składak trafił ponownie do sklepów we wrześniu i wygląda na to, że na chwilę obecną wszystko jest w porządku – urządzenie sprzedaje się świetne nawet w Polsce, pomimo gigantycznej ceny. Firma najprawdopodobniej szykuje już Galaxy Fold 2, z którym wiąże ogromne nadzieje. Samsung chce bowiem w 2020 roku sprzedać naprawdę wiele składanych konstrukcji.

Samsung chce zrealizować wyśrubowany plan sprzedażowy składanych smartfonów już w 2020 roku

Samsung Galaxy Fold

Galaxy Fold 2 zadebiutuje najprawdopodobniej już w kwietniu 2020 roku. Będzie to, jak sama nazwa wskazuje, drugi składany smartfon w portfolio Samsunga. A skoro już przy składanych smartfonach jesteśmy, to według najnowszych doniesień, Samsung chce ich sprzedać aż sześć milionów w przyszłym roku. To bardzo wyśrubowana liczba, jednak gigant wierzy, że mu się uda.

Zobacz także: Przeciwnicy 5G po raz kolejny pokazali swoje prawdziwe oblicze. Złapano ich na próbie zniszczenia krakowskiego nadajnika ze szlifierką kątową w rękach

Galaxy Fold podobno dobija już do 500 tysięcy sprzedanych egzemplarzy. Jeśli to prawda, to plan Samsunga dot. przyszłego roku, choć z pozoru zbyt ambitny, wydaje się do zrealizowania. Na pewno jest bardziej prawdopodobny, niż 10 milionów sprzedanych sztuk w 2020 roku, co podobno było pierwotnym planem Samsunga. Z jakiegoś powodu firma wybiła sobie to jednak z głowy i zdecydowała się zadowolić sześcioma milionami. Galaxy Fold 2 będzie najprawdopodobniej tańszy od pierwowzoru, więc siłą rzeczy zapewne więcej osób zdecyduje się na jego zakup. Biorąc to pod uwagę oraz kilka innych czynników, firmie może się udać.

Źródło: GSMArena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy