ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Google Pixel 4 XL

Google zapowiada poprawę niebezpiecznego odblokowywania twarzą w Pixelu 4

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

W zeszłym tygodniu odbyła się wyczekiwana przez wielu premiera rodziny Pixel 4. Urządzenia na ogół zostały przyjęte bardzo ciepło, aczkolwiek nie obyło się bez kontrowersji. Jedną z największych jest bez wątpienia fakt, że Pixela 4 można odblokować za pomocą rozpoznawania twarzy mając zamknięte oczy. Choć wcześniej Google chwaliło się tą możliwością, jednak teraz zdecydowało się zareagować na negatywny odzew użytkowników w najlepszy możliwy sposób.

Odblokowywanie twarzą w Pixelu 4 stanie się bezpieczniejsze

Pixel 4 odblokowywanie twarzą

Nie da się ukryć, że aktualnie funkcja odblokowywania twarzą w rodzinie Pixel 4 nie ma za wiele wspólnego z bezpieczeństwem. Google najwyraźniej dostrzegło niezadowolenie uważających tak fanów i poinformowało, że wypuści stosowną aktualizację, która przy próbie odblokowania twarzą będzie wykrywała, czy oczy użytkowników są otwarte. Jeśli będą zamknięte, to do odblokowania oczywiście nie dojdzie. Kiedy pojawi się poprawka? Nie wiadomo, jednak raczej nie prędko.

Zobacz także: [WPGiA] Aplikacja umożliwiająca zakup markowej odzieży w niskich cenach i więcej

Oczywiście to nie tak, że Google przyznaje się do wtopy. Firma bowiem broni swojego rozwiązania i informuje, że spełnia ono wszystkie biometryczne wymagania bezpieczeństwa. Osobom niezadowolonym poleca za to skorzystanie z innych form zabezpieczeń, takich jak choćby kod PIN czy wzór. Jeśli zależy nam na bezpieczeństwie, to do czasu udostępnienia opisywanej poprawki, warto skorzystać z propozycji giganta.

Źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy